Новини    09 березня 2023 17:37

У 2022 році понад половину нових справ започатковували жінки

У 2022 році жінки перегнали чоловіків за кількістю нових справ у низці сфер

З початку 2023 року зареєстрували понад 35 тисяч ФОПів, 51% з них створили жінки, свідчать дані дослідження платформи для роботи з відкритими даними Опендатабот, повідомляє SEEDS.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Частка жінок-підприємиць росла від 2017 року. Зокрема, у 2020-2021 роках вони започатковували більшу частину (51%) нових справ. Проте повномасштабне вторгнення рф знизила ці показники. Торік жінки зареєстрували понад 93 тисячі ФОПів — 48% від загальної кількості.

Третину нових ФОПів жінки зареєстрували у сфері роздрібної торгівлі. Їх майже вдвічі більше в цій категорії, ніж чоловіків. Понад 10 тисяч підприємиць розпочали власну справу в ІТ — це друге місце за кількістю реєстрацій.

Водночас торік жінки перегнали чоловіків за кількістю нових справ у сферах:

  • надання послуг — 85% нових справ започаткували жінки;
  • виробництва одягу, освіті та hr — 75%;
  • соцдопомоги — 74%;
  • охорони здоров’я — 72%.

Проте, з кожним роком зменшується кількість директорок середнього та великого бізнесу. Позаминулого року лише третину (35%) бізнесів очолювали жінки. Рік повномасштабного вторгнення скоротив їх кількість до 29%. Загалом, 2022 року відкрили 9 405 компаній під керівництвом жінок.

Нині зафіксували тенденцію до зростання керівниць компаній: відкрито 3849 бізнесів, а жінки очолюють 30%.

Нагадаємо, держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.

У серпні в Україні стартував річний проєкт допомоги для жіночого бізнесу.

В Одеській області активно розвивається перспективний напрямок вирощування та перероблення горіхів. Навіть попри війну господарства продовжують закладати нові плантації. В Ізмаїлі навесні розширили сад волоського горіха, а фермер Максим Шейко з Одеського району отримав 2,5 млн гривень для висадки саду фундука.

Будь-який український бізнес зможе отримати кредит під 0% під час війни та один місяць після війни, також буде запроваджено масштабну дерегуляцію. Про це повідомив у зверненні президент Володимир Зеленський. За його словами, уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців на базі програми 5-7-9%.

Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які полегшують доступ виробників сільгосппродукції до, зокрема, пального, пестицидів та агрохімікатів в умовах воєнного стану.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...