Новини    21 березня 2023 20:34

У 2022 році Kernel закупив 400 танк-контейнерів

Наразі більшість контейнерів задіяні для внутрішніх перевезень

В умовах нестабільної роботи “зернового коридору” та воєнної невизначеності агропромислова компанія Kernel взяла курс на переорієнтацію експорту на європейський ринок.

Оскільки класичний рухомий склад, як вагони-зерновози, в Європі є в дуже малих кількостях, — це унеможливлює виконання планів перевезень з використанням виключно вагонів-зерновозів чи цистерн для олії, повідомляє пресслужба компанії.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Саме тому компанія прийняла стратегічне рішення придбати 400 танк-контейнерів для перевезення олії. Крім того, був підписаний довгостроковий контракт з польськими партнерами про виготовлення 2000 залізничних контейнерів з комплексом послуг з перевезення. Наразі Kernel має в оперуванні 1440 контейнерів від польських партнерів, а також 100, побудованих українським Дослідно-механічним заводом “Карпати”.

Оскільки контейнери потрібно перевозити на платформах, компанія побудувала під свої контейнери платформи, а також заключила довгострокові контракти з будівництва платформ з польськими та українськими виробниками.

Наразі більшість контейнерів задіяні для внутрішніх перевезень: у грудні 2022 року вдалося досягти показників 52 тис. тонн зернових для експорту через порт, план на січень та лютий 2023 року – 70 та 80-85 тис. тонн відповідно.

Також компанія підписала довгостроковий контракт з польськими партнерами про виготовлення 2000 залізничних bulk-контейнерів з комплексом послуг з перевезення.

Довідка: Kernel до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (приблизно 7% світового виробництва) і її експорту (приблизно 12%), а також був найбільшим виробником і продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Крім того, компанія займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Нагадаємо, агропромислова компанія Kernel у першому півріччі 2023 фінансового року отримала $370,3 млн чистого прибутку, що на 13% менше за аналогічний період роком раніше.

Kernel, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Рада директорів агропромислової групи Kernel заснувала новий комітет зі сталого розвитку (Sustainability committee), що відповідатиме за визначення пріоритетів та реалізацію стратегічної діяльності холдингу в сфері кліматичних ризиків та можливостей, захисту довкілля, розвитку соціального та людського капіталу.

Під час окупації Харківської області на Вовчанському та Приколотнянському ОЕЗ агрохолдингу Kernel вдалося зберегти колективи, законсервувати та врятувати обладнання, зберегти продукцію.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...