Новини / Логістика     22 січня 2021 16:40

У 2020 році «Укрзалізниця» перевезла більше 35 млн т зернових

Зернові вантажі забезпечили 11,5% всього вантажопотоку вітчизняних залізниць. Загалом за рік «Укрзалізниця» перевезла понад 305 млн тонн вантажів

У минулому році «Укрзалізниця» забезпечила перевезення 35,2 млн тонн зернових вантажів. У загальному обсязі перевезень всіх вантажів державним підприємством, зернові склали близько 11,5%. Про це повідомила пресслужба АТ «Укразалізниця».

При цьому, як зазначають у повідомленні, найбільше всього зерна було переміщено у експортних відправленнях – обсяг склав близько 30,5 млн тонн. Таким чином, зерно забезпечило понад чверть від усіх експортних перевезень – загалом на експорт «Укрзалізниця» у 2020 році відправила 113 млн тонн вантажів.

Внутрішні перевезення зерна УЗ у 2020 році склали 4,4 млн тонн, а обсяг транзитних зернових вантажів, який було забезпечено у морські порти становив 214 тис тонн. Крім того, «Укрзалізниця» перевезла 101,3 тис тонн зерна, що було імпортовано в Україну.

Зазначимо, що загальний обсяг транзитних вантажів, що перевозилися УЗ, у минулому році складав 143,4 млн тонн, транзитних вантажів за рік державне підприємство перевезло 12,5 млн тонн, а обсяг імпорту складав 36,5 млн тонн.

ЧитайтеРейтинг портових зернових терміналів у 2019/2020 маркетинговому році

Як наголосили у пресслужбі, частка «Укрзалізниці» у загальному обсязі перевезень зернових вантажів на експорт становить близько 61%, але компанія готова забезпечити й більші обсяги перевезень. Наразі компанія забезпечує 82% вантажних і майже 50% пасажирських перевезень, які здійснюються усіма видами транспорту. За обсягами вантажних перевезень українська залізниця займає четверте місце на Євразійському континенті, поступаючись лише залізницям Китаю, Росії та Індії.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що методика розрахунку портових зборів в Україні буде переглянута.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також