Новини / Логістика     21 січня 2021 16:01

Методика розрахунку портових зборів в Україні буде переглянута

Проєкт змін до діючих нормативів буде винесений на громадське обговорення вже наприкінці січня. Також будуть переглянуті терміни експлуатації вагонів-зерновозів

В Україні врегулюють питання перевезення вантажів на особливих умовах в універсальних контейнерах, а відповідна документація буде винесена на громадське обговорення у середині лютого 2021 року. Про це повідомила пресслужба міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за результатами засідання робочої групи з оперативного вирішення питань логістики у сільському господарстві. У роботі групи також брали участь представники мінінфраструктури, АТ «Укрзалізниця», профільних асоціацій та оператори ринку.

Також було оговорене питання дерегуляції перевезень вантажів внутрішніми водними шляхами. Зокрема, стан реалізації ініціатив по внесенню змін до наказу міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 року № 316 «Про портові збори».

ЧитайтеПродажі самохідної сільгосптехніки в Україні впали на 21%

Наразі у мінінфраструктури працюють над розробкою методики портових зборів, яку передбачається оприлюднити у кінці січня для експертної оцінки учасниками ринку.

Крім того, було обговорено питання тарифної політики АТ «Укрзалізниця». Зокрема, розглянуто особливості виконання суб’єктами господарювання довгострокових договорів на користування вагонами, запровадження Укрзалізницею нового порядку зі встановлення тарифних ставок на вагони, а також питання термінів експлуатації зерновозів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році морські порти України зменшили перевалку зерна на 12,2%.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також