Новини / Трейдинг     08 лютого 2021 10:30

Ціни на соняшник на минулому тижні перевищили 22 000 грн/т

Внутрішні закупівельні ціни протягом минулого тижня зросли на 200-600 грн за тонну. При цьому ціни на сою та ріпак залишились незмінними у порівнянні з кінцем січня

Внутрішні закупівельні ціни на товарне насіння соняшника минулого тижня перевищили позначку у 22 тис грн за 1 тонну. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Зазначимо, що збільшення цін протягом тижня прогнозувалось аналітиками ГС наприкінці січня. Отже, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни прибавили 200-600 грн/т. Висока конкуренція на ринку серед переробників, першочергово за рахунок високого попиту та ціни на соняшникову олію, продовжує штовхати ціни вгору. Зі свого боку, фермери реалізують насіння по-більшості невеликими партіями, що лише додає напругу на ринку.

Водночас, експортні ціни на соняшник залишились без змін. Хоча соняшникова олія на умовах поставки FOB (порти Чорного моря) прибавила у ціні за тиждень близько $15/т, вже у минулу п’ятницю подорожчання зупинилось і ціни стабілізувались.

Таким чином, станом на 5 лютого, ціни встановились на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 21 200-22 100 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 21 700-22 600 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $680-690/т (поставка у лютому).

При цьому, внутрішні закупівельні ціни на сою минулого тижня залишились майже без змін. Можна нагадати, що соя істотно подорожчала у другій половині минулого місяця.

Збільшились лише ціни на експортному ринку сої, додавши $15/т на лютневу поставку. На ринку і надалі залишається високий попит на культуру, але стримуючим чинником стало зниження котирувань на рослинні олії на світовому ринку.

ЧитайтеРейтинг регіонів України за втратами урожаю ранніх зернових у 2020 році

Станом на 5 лютого на ринку сої були зафіксовані наступні рівні цін:

  • EXW елеватор – 18 000-18 500 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 18 500-18 900 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $535-545/т (поставка у лютому).

Як і раніше, торгівельна активність на ринку ріпаку залишається на низькому рівні. Ціни несуть по-більшості декларативний характер, і відображають тенденції на європейському ринку ріпаку.

На 5 лютого ціни на ріпак на українському ринку встановились на таких рівнях:

  • EXW елеватор – 14 500-15 000 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 15 000-15 500 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $470-480/т (поставка у лютому).

На думку аналітиків незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України», деяка стабілізація цін на сою і ріпак минулого тижня носить тимчасовий характер. Вже найближчим часом глобальний ринок рослинних олій відновить активність і закупівельні ціни в Україні повернуться до зростання. Щодо соняшника – ситуація поки виглядає таким чином, що причин для зупинки зростання цін немає.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що попит на фуражний ячмінь штовхнув ціни на рекордні позначки.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також