Новини / Трейдинг     08 лютого 2021 10:30

Ціни на соняшник на минулому тижні перевищили 22 000 грн/т

Внутрішні закупівельні ціни протягом минулого тижня зросли на 200-600 грн за тонну. При цьому ціни на сою та ріпак залишились незмінними у порівнянні з кінцем січня

Внутрішні закупівельні ціни на товарне насіння соняшника минулого тижня перевищили позначку у 22 тис грн за 1 тонну. Про це повідомляється у черговому інформаційному бюлетені незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України».

Зазначимо, що збільшення цін протягом тижня прогнозувалось аналітиками ГС наприкінці січня. Отже, на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-завод ціни прибавили 200-600 грн/т. Висока конкуренція на ринку серед переробників, першочергово за рахунок високого попиту та ціни на соняшникову олію, продовжує штовхати ціни вгору. Зі свого боку, фермери реалізують насіння по-більшості невеликими партіями, що лише додає напругу на ринку.

Водночас, експортні ціни на соняшник залишились без змін. Хоча соняшникова олія на умовах поставки FOB (порти Чорного моря) прибавила у ціні за тиждень близько $15/т, вже у минулу п’ятницю подорожчання зупинилось і ціни стабілізувались.

Таким чином, станом на 5 лютого, ціни встановились на наступних рівнях:

  • EXW елеватор – 21 200-22 100 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 21 700-22 600 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $680-690/т (поставка у лютому).

При цьому, внутрішні закупівельні ціни на сою минулого тижня залишились майже без змін. Можна нагадати, що соя істотно подорожчала у другій половині минулого місяця.

Збільшились лише ціни на експортному ринку сої, додавши $15/т на лютневу поставку. На ринку і надалі залишається високий попит на культуру, але стримуючим чинником стало зниження котирувань на рослинні олії на світовому ринку.

ЧитайтеРейтинг регіонів України за втратами урожаю ранніх зернових у 2020 році

Станом на 5 лютого на ринку сої були зафіксовані наступні рівні цін:

  • EXW елеватор – 18 000-18 500 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 18 500-18 900 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $535-545/т (поставка у лютому).

Як і раніше, торгівельна активність на ринку ріпаку залишається на низькому рівні. Ціни несуть по-більшості декларативний характер, і відображають тенденції на європейському ринку ріпаку.

На 5 лютого ціни на ріпак на українському ринку встановились на таких рівнях:

  • EXW елеватор – 14 500-15 000 грн/т;
  • СРТ порт Чорного моря – 15 000-15 500 грн/т;
  • FOB порт Чорного моря – $470-480/т (поставка у лютому).

На думку аналітиків незалежної громадської ради з питань цінової ситуації на аграрному ринку ГС «Аграрний союз України», деяка стабілізація цін на сою і ріпак минулого тижня носить тимчасовий характер. Вже найближчим часом глобальний ринок рослинних олій відновить активність і закупівельні ціни в Україні повернуться до зростання. Щодо соняшника – ситуація поки виглядає таким чином, що причин для зупинки зростання цін немає.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що попит на фуражний ячмінь штовхнув ціни на рекордні позначки.

 

Читайте також