Новини / Рослинництво     26 березня 2019 11:24

Катастрофічна повінь у США: вода поглинає урожай американських фермерів

Втрати сільського господарства США внаслідок історичної повені, яка охопила регіони на середньому заході країни, зростають з кожним днем. Зокрема у штаті Айова під водою все ще лишається понад 100 тис. акрів сільськогосподарських угідь. Фермери кажуть, що наступного року сіяти буде нічим.

Про це повідомляє Agroxxi.

Оскільки вода ще не відступила, повністю оцінити збитки поки що неможливо. Фермери з гіркотою спостерігають, як під воду йдуть їхні сховища із зерном. Пет Шелдон, який вирощує сою в Айові, каже, що його збитки можуть досягти більш як $350 тис. від втрат кукурудзи і соєвих бобів, тож він ризикує лишитися без сімейної ферми.

Читайте: Повінь в США підняла ціни на пшеницю

В Айові близько 40 тис. фермерів спеціалізуються на вирощуванні сої, і ситуація, що зараз складається, для них більш ніж загрозлива.

 «Фермери втратили те, що зберігалося в бункерах, і не зможуть посадити урожай наступного року. Настають важкі часи», – зазначив Джефф Йоргенсон, фермер і член правління Асоціації сої штату Айова.

Губернатор Небраски Піт Рікеттс назвав повінь «найсильнішим руйнуванням» в історії штату.

Для розуміння масштабів втрат Фрейн Олсон, економіст із сільського господарства і фахівець з маркетингу Університету штату Північна Дакота, наголошує, що в деяких фермерів цього року було більше соєвих бобів, ніж зазвичай, – рекордні запаси понад 3,7 млрд бушелів сої, почасти тому, що закупівлі сої Китаєм у цьому маркетинговому році впали через торгову війну Китаю і США.

Багато фермерів не продавали урожай, сподіваючись на кращі ціни і торговельну угоду.

За оцінками Міністерства сільського господарства США, у фермерів штату Айова накопичилося близько 528 млн бушелів сої, що на 8% більше, ніж у попередньому році, а штату Небраска – на 13% більше.

Аграрії кажуть, що однак розпочнуть роботи, як тільки буде можливо.

Як повідомляв Landlord, безпрецедентна повінь у США завдала великої шкоди фермерським господарствам. За попередніми оцінками, лише в штаті Небраска збитки наближаються до $1 млрд. NOAA стверджує, що опади в районах Небраска та Айова триватимуть до травня і будуть погіршуватися в найближчі тижні.

Фото: Bloomberg News

Читайте також