Новини / Фінанси     21 січня 2019 14:51

Цибуля знову дешевшає. Експерти пояснюють коливання цін

У січні Україна активно імпортувала цибулю з Узбекистану та Казахстану, проте через нерівномірність попиту та пропозиції на ринку, ціна на неї спершу зросла на 20%, а за останні два дні впала на 6% – до 14–16 грн/кг. Однак продавці очікують зростання вартості цибулі в лютому.

Про це повідомляє Інфо-Шувар.

За даними аналітиків, у січні ціни на цибулю спершу знизилися на 5%, потім зросли на 20%, а за вихідні знову впали на 6%. Основна причина цього – нерівномірність попиту та пропозиції на ринку цибулі.

На минулому тижні перед вихідними зріс попит на цю продукцію, і на гуртових ринках України ціни на неї підвищилися до 16–17 грн/кг. Зниження попиту на вихідних зумовило падіння ціни до 14–16 грн/кг.

ЧитайтеЦіна на горіхи у східній Європі зросла на 12%

Зменшення попиту в другій половині січня для операторів ринку було очікуваним, оскільки люди зараз заощаджують гроші після значних витрат на свята. Продавці цибулі розраховують на зростання цін у лютому.

Наразі більшість українських фермерів притримують свої урожаї, сподіваючись на підвищення цін. Проте внаслідок такої позиції заробляють імпортери. Навесні на гарантований заробіток можуть розраховувати лише ті виробники, які запропонують ринку якісну цибулю, – зазначають експерти.

Як Landlord повідомляв раніше, у грудні 2018 року Україна імпортувала понад 6 тисяч тонн ріпчастої цибулі, що в 15 разів більше, ніж за цей же період 2017 року.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також