Новини / Трейдинг     21 січня 2019 10:42

Ціна на горіхи у східній Європі зросла на 12%

Ціни на горіхи продовжують зростати. У країнах Східної Європи в середньому на 12% здорожчали одночасно фундук, мигдаль та волоський горіх. Закупівельники продовжують підвищувати ціни в Грузії, Молдові, Україні, Росії й Таджикистані.

Про це повідомляє EastFruit.

З початку січня ядро волоського горіха здорожчало на всіх ринках. Винятком стала лише Грузія. Найбільше ціни піднялися в Молдові. Там горіх здорожчав на 25%. Наразі його ціна становить $4,37/кг. В Україні ціни піднялися всього на 10% – сьогодні волоські горіхи відпускають по $5,42/кг. Найвищу ціну в регіоні тримають російські виробники – $9,11/кг.

Ціни на фундук в Україні були практично незмінними. По регіону вони підвищувалися на 2-4%. Найвищу ціну зафіксували в Таджикистані – $10,07/кг.

Читайте: Експорт українських горіхів та яблук до Індії може зрости – названа причина

Натомість мигдаль у Молдові та Україні з початку року здешевшав. Однак, подорожчав у Польщі та Росії. Ціни там піднялися на 3% та 4% відповідно. А в Таджикистані мигдаль піднявся до 44% й зараз коштує $6,89/кг на складах виробників.

Як раніше повідомляв Landlord, україна продає очищені волоські горіхи на світовому ринку вдвічі дешевше, ніж інші експортери, оскільки якість українського продукту значно поступається. Щоб здійснити прорив у експорті, необхідне об’єднання садівників, які є розрізненими на сьогодні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також