Новини / Фінанси     11 січня 2019 08:42

Куди поділася українська цибуля: імпорт б’є рекорди

У грудні 2018 року Україна імпортувала понад 6 тисяч тонн ріпчастої цибулі, що в 15 разів більше, ніж за цей же період 2017 року. При цьому Україна в сезоні 2018 року не лише купувала, але й продавала цибулю: її експорт збільшився за 5 місяців у понад три рази. Вітчизняний якісний продукт продавали до країн Євросоюзу, а собі завозили більш дешевий з Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Азербайджану.

Про нетипову для України тенденцію нарощування імпорту цибулі, яка розпочалася ще в першій половині сезону (із серпня 2018 року), розповіли аналітики EastFruit, повідомляє east-fruit.com. У цілому імпорт цибулі з початку сезону перевищив показники цього ж періоду 2017 року у понад шість разів. Імпорт склав 14,2 тисячі тонн. Україна, яка зазвичай була нетто-експортером цибулі, тепер стала одним з найбільших її імпортерів цибулі в регіоні.

Читайте: За рік ціни на продукти зросли на 7,5 %

Проте експорт цибулі з України, за даними того ж джерела, також різко зріс за перші 5 місяців сезону – в 3,3 рази. Більш якісну та дорогу цибулю купують країни ЄС, де її не вистачає через ​​аномальну спеку і посуху в ключових країнах-експортерах цих овочів.

Ситуація на ринку та ціни можуть змінитися, коли найближчим часом надійде цибуля з Єгипту та Нової Зеландії, зазначають аналітики.

Тенденції експорту та імпорту цибулі дещо пояснюють зростання цін на цей овоч на внутрішньому ринку. Як повідомляв раніше LANDLORD, в Україні роздрібна ціна на цибулю за рік зросла майже на 100%.

Фото: wworld.com.ua.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також