Новини / Рослинництво     27 грудня 2018 11:42

Цибуля вимушено дешевшає, буряк дорожчає – ціновий моніторинг тижня

Через помітне зниження попиту ціна на цибулю в Україні від початку тижня знизилася на 9 %. Водночас високі ціни на український буряк і недостатня його пропозиція на ринку привели до імпортування столового буряку з Польщі.

Про це повідомляють аналітики EastFruit та Інфо-Шувар.

Сьогодні українські виробники цибулі продають свою продуцію по 10–13 грн/кг, у той час як мінімальна ціна минулого тижня становила 11 грн/кг.

Зниження цін на цибулю пояснюють:

  • зменшенням попиту;
  • стрімким погіршенням якості продукції в необладнаних складах.

Проте фермери переконані, що після новорічних свят ціна на цибулю в Україні зросте. При цьому надії покладають на активний попит з боку європейських імпортерів. Також до подорожчання може привести те, що в господарствах зменшується пропозиція цибулі високої якості.

Читайте: Коломойський похвалив МХП і Кернел

Дещо інша ситуація на ринку столового буряку. Враховуючи досвід попередніх років, українські виробники буряку поки що притримують свою продукцію, сподіваючись навесні отримати більший прибуток. Тому протягом грудня ціна на буряк зросла в 1,5 разу.

Недостатня пропозиція на ринку та високі ціни на буряк зумовили його імпорт із Польщі, де ця продукція коштує на 65–75 % дешевше. Сьогодні на гуртових ринках України польський буряк коштує 10,5–11 грн/кг.

Landlord раніше повідомляв про те, чому в Україні падає ціна на цибулю.

Читайте також