Новини / Фінанси     03 вересня 2023 10:39

Цьогоріч українські аграрії отримали до 50 млрд кредитів на розвиток фермерств

Згідно з умовами аграрії можуть отримати кредит у розмірі до 90 млн грн

З початку цього року вже понад десять тисяч українських агропідприємств одержали 49 мільярдів гривень банківських кредитів на розвиток фермерств. З них за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9” майже 8 тисяч підприємств профінансовано на  29,6 мільярда гривень.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Найбільший обсяг кредитів за різними програмами отримали:

  •        Київська  – 8,46 млрд гривень виділено для 745 підприємства;
  •        Вінницька – 4,8 млрд гривень – для 1 162;
  •        Дніпропетровська – 4,4 млрд гривень – для 672;
  •        Кіровоградська –  4 млрд гривень – для 1 441;

За програмою “Доступні кредити 5-7-9” найбільше отримали:

  •        Кіровоградська — 3,56 млрд гривень  виділено для 1 162 господарств;
  •        Вінницька – 3,12 млрд гривень — для 929 господарств;
  •        Київська — 2,8 млрд гривень — 601 господарство.
  •        Дніпропетровська – 2,1 млрд гривень – 501 господарства.

Довідка. Програма “Доступні кредити 5-7-9” спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. Аграрії можуть отримати кредит у розмірі до 90 млн грн. Кредитування надається під 5–9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.

Нагадаємо, EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини запускає чергову хвилю грантів на 3 млн євро. Гранти надаватимуться задля підтримки відновлення підприємницької діяльності на територіях України, що найбільше постраждали від бойових дій та були окуповані.

На відновлення бізнесу, розширення виробництва товарів та послуг, розвиток нових напрямків USAID планує надати близько 100 грантів на суму від $10 тис. до $35 тис. (приблизно від 360 тис. грн до 1,3 млн грн). Грантова програма має підтримати українські малі та середні сімейні і жіночі підприємства.

Майже 18 млн грн виплатили ще 8 агропідприємствам на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства та тепличного господарства у межах урядової грантової програми єРобота з підтримки малого та середнього бізнесу.

В Україні стартувала програма підтримки жінок-підприємиць в агро Empowering Women in Agrifood (EWA) від EIT Food з можливістю отримати грант до 10 тис. євро на розвиток власної справи чи стартапу.

24 оператори органічного ринку отримають підтримку в межах третього етапу грантової програми “Підтримка органічного сектору в Україні”, яку ініційовано об’єднанням “Органічна ініціатива”, на загальну суму 90 тис. швейцарських франків.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також