Новини / Рослинництво     30 вересня 2022 08:54

Цьогоріч на Вінниччині очікують зниження врожаю кукурудзи до 18%

Для кукурудзи склалися непогані погодні умови

Цьогорічна збиральна кампанія на Вінниччині стартує в строки. Хоча у деяких районах наразі дещо підвищена вологість. Загалом, для кукурудзи склалися непогані погодні умови. Лише на півдні області засуха завадила високій врожайності, зазначив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 
Очікують, що цього року врожай буде на 15-18% нижчим проти показника минулого року.

Кукурудзу на зерно вінницькі аграрії вже зібрали на площі – 1,4 тис. га (0,4 %), намолочено – 4,6 тис. тонн при урожайності – 32,9 ц/га (у 2021 році – 93,7 ц/га).

Нагадаємо, через літню посуху, яка завдала європейським запасам продовольства величезних збитків, аграрії Франції збирають найменший урожай кукурудзи з 1990 року.

Станом на 26 вересня від початку 2022/2023 МР (з 1 липня) Україна відправила на експорт 7,508 млн тонн зернових та зернобобових культур. Це майже вполовину менше показників минулого сезону — 13,135 млн тонн.

Українська кукурудза має досить стабільний попит. Проте логістика та ризики балансують товарні потоки між напрямком кордону та портами України.

У липні 2022 року Україна експортувала 2,66 млн т зернових, зернобобових, олійних і продуктів їх перероблення, що на 492,7 тис. т, або 22,7% більше, ніж у попередньому місяці.

Враховуючи середньостатистичні ціни на світовому продовольчому ринку, Україна очікує отримати мінімум $20 млрд за експорт зернових. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. Зокрема, він зауважив, що зерновий коридор, який вже фактично запрацював у двосторонньому напрямку безпосередньо цьому сприятиме.

У Румунії та Угорщині знизилася урожайність, тож очікується дефіцит пшениці та кукурудзи. Експерти прогнозують, що через це на українську кукурудзу буде попит з боку країн Євросоюзу.

Бізнес спільно з урядом України визначили три пріоритети в аграрній сфері під час повномасштабної війни. Про це ідеться у Плані відновлення України, повідомляє пресслужба Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також