Новини / Аналітика     07 листопада 2023 20:24

Цьогоріч Індія рекордно збільшила закупівлі соняшникової олії

Тоді як імпорт соняшникової олії зріс на 55% до рекордних 3 млн т

Імпорт харчової олії до Індії у 2022/23 маркетинговому році, що завершився 31 жовтня, підскочив на 17% порівняно з минулим роком і становив рекордні 16,5 млн т, передає Reuters із посиланням на дилерів ринку.

Імпорт пальмової олії за рік підскочив на 24% до рекордних 9,8 млн т, тоді як імпорт соєвої олії знизився на 12% — до 3,67 млн т.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Тоді як імпорт соняшникової олії зріс на 55% до рекордних 3 млн т, оскільки її вже багато місяців продавали зі знижкою порівняно з соєвою олією.

Водночас у жовтні імпорт харчової олії в Індію впав до найнижчого рівня за 16 місяців, оскільки збільшення запасів спонукало переробників скоротити закупівлі. Так, постачання харчових олій становило 1 млн т, що на 33% менше, ніж місяць тому, і є найнижчим показником з червня 2022 року, свідчать середні оцінки дилерів.

Імпорт пальмової олії за місяць скоротився на 14% — до 715 тис. т, що є найнижчим показником за чотири місяці, соєвої олії — на 63%, до 134 тис. т, соняшникової олії — на 47%, до 158 тис. т.

Нагадаємо, уряд Індії схвалив нову програму розвитку потужностей зі зберігання зерна вартістю 1 трлн індійських рупій (близько $12,1 млрд). Програма передбачає створення децентралізованих сховищ.

Раніше аналітики прогнозували, що урожай зернових в Індії досягне рекордних 316 млн т. Також Індія ввела обмеження на запаси олійних та олій в харчовій промисловості для трейдерів і переробників, щоб накопичити запаси в країні та зупинити зростання цін. Для харчової олії цей ліміт для рітейлу клав 3 т та для оптових постачальників — 50 т.

Через блокування портів в Україні та неможливості експорту зерна в інші країни, все більше зростає ризик виникнення продовольчої кризи. Весь світ шукає шляхи подолання цієї небезпеки. На початку 2022 року Індія планувала збільшити експорт зерна та розширити кількість країн-імпортерів. Станом на 2020 рік індійська пшениця була не конкурентоспроможна на світовому ринку. Її експорт був неможливий без експортних субсидій від держави. Зокрема, експортні ціни на індійську пшеницю могли перевищувати $300 за тонну FOB, тоді як пропозиції інших країн-експортерів становили менше $250 за тонну.

Водночас вже згодом в Індії вирішили обмежити продаж цукру на міжнародних ринках через кілька днів після того, як заборонила експорт пшениці.

Індія отримає свої перші силоси для рису, які з’являться в Буксарі та Каймурі в Біхарі, і, ймовірно, вони запрацюють наступного місяця.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі