Новини / Аналітика     11 січня 2019 19:48

Ціни на сою, кукурудзу, пшеницю – прогноз на 2019 рік

На 2019 рік експерти дають сприятливі прогнози щодо виробництва і споживання сої у світі, а також передбачають збільшення споживання кукурудзи і зростання цін на пшеницю.

Про те, як оцінює ситуацію керівник відділу аналітики і даних MarcoPolo Commodities Олена Нероба, повідомляє Latifundist.com.

Соя
Через посуху в Бразилії прогноз з виробництва сої в країні було знижено з 120,1 до 118,8 млн т. На тлі цієї інформації ціни на боби на світовому ринку дещо підвищилися, хоча 118,8 млн т не є критичним показником, враховуючи минулорічний рекордний урожай 120,3 млн т.

«Тепер, коли в Бразилії з’явилися надії на опади, які підтримають фінішну вегетацію, ринок трохи охолов», – відзначила Олена Нероба.

Проте експерт все-таки передбачає оптимістичний сценарій на ринку сої, оскільки наразі Китайське сільськогосподарське агентство збільшило прогноз споживання сої до 87 млн ​​т. (Традиційно прогноз споживання становив близько 100 млн т, але цього року на тлі зміни кормової формули і спалахів АЧС його було знижено до 80 млн ​​т.)

ЧитайтеНовий йогурт та тверді сири: чим український виробник підкорює закордонні ринки

Кукурудза
Темпи переробки кукурудзи відставали від запланованих на цей маркетинговий рік. Це було пов’язано з тим, що рентабельність виробництва етанолу зменшилася – унаслідок зниження ціни на нафту і підвищення ціни на кукурудзу.

Чинником, який може позитивно вплинути на ринок кукурудзи, Олена Нероба вважає призначення Ендрю Уїлера главою EPA (Управління з охорони довкілля США):
«Уїлер – колишній вугільний лобіст, і йому буде частково доручено запровадити нові правила, що дозволяють цілорічно продавати E-15, а отже, підвищити споживання кукурудзи».

Пшениця
На останніх тендерах ціна на пшеницю зросла. Цьому сприяло те, що Росія та Україна практично розпродали запаси пшениці (21,8 і 10,4 млн т з 37 і 16,5 млн т відповідно). До кінця сезону залишилося відвантажити 2–2,5 і 1 млн т/міс відповідно.

Додатковим фактором зростання кінцевої ціни, на думку експерта, стали льодова кампанія в азовських портах і логістичні проблеми в Україні.

Landlord раніше повідомляв про те, що більша половина світових запасів зернових опинилася в Китаї.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також