Новини / Рослинництво     24 лютого 2021 13:25

Ціни на пшеницю стабілізувались внаслідок послаблення морозів

Подорожчання олійних і кукурудзи не підтримало ціни на пшеницю, які стабілізувались після оцінки стану посівів у головних регіонах-виробниках

Зростання цін на олійні культури та на кукурудзу не підтримало ціни на пшеницю, які залишаються на попередніх рівнях та, навіть, незначно знижуються на тлі падіння попиту та даних про відсутність пошкоджень посівів озимої пшениці в США морозами. Про це повідомляє Grain Trade.

«В наступні 7-10 днів в регіонах вирощування озимої пшениці у США, ЄС, Україні та Росії температури підвищаться до10 градусів тепла та пройдуть незначні опади, що прискорить відновлення вегетації та дозволить почати підживлення рослин, а на півдні – сівбу ярих культур», – йдеться у повідомленні.

На європейському ринку зберігається деяка інерція, пов’язана з закриттям березневих ф’ючерсів і трейдери змушені купувати паперові контракти за попередніми високими цінами. Так, на MATIF котирування з початку тижня виросли на 3,25 євро за тонну – до 240,75 євро за тонну. Але на фізичному ринку зміцнення курсу євро і відсутність попиту продавці вже готові опускати ціни до $285/т FOB.

Країни ЄС в поточному сезоні експортували 16,59 млн т (приблизно 2 млн т на місяць) м’якої пшениці, що на 22,6% поступається торішнім темпам. Щоб вийти на прогнозовані 27 млн т за наступні 4 місяці потрібно збільшити експорт до 2,5 млн т на місяць, що важко зробити на тлі очікуваного збільшення виробництва в новому сезоні.

ЧитайтеВиробники соняшника очікують закупівельну ціну у 25 000 грн/т

За уточненими даними USDA, у США сильні морози майже не вплинули на посіви озимої пшениці – у доброму або відмінному стані знаходилося 40% посівів, тоді як на початку року таких було 43%, а на вказану дату торік – лише 35%. Внаслідок цього, березневі пшеничні ф’ючерси в США знизились на $0,64-1,29 за тонну.

Водночас, в Україні ціни на пшеницю з початку тижня виросли на $2-3 – до $271-274 за 1 тонну або 9070-9100 грн/т, що змусило переробників підвищити ціни до 8900-9100 грн/т з доставкою на завод. На ринку спостерігається сезонне збільшення пропозицій на тлі гарних перспектив нового врожаю.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Володимир Зеленський підписав закон про зниження ПДВ для агропродукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також