Новини / Трейдинг     23 лютого 2021 15:05

Виробники соняшника очікують закупівельну ціну у 25 000 грн/т

Закупівельні ціни на соняшник вже зросли до 23,8-24 тис грн за тонну і ринок очікує нового подорожчання товарного насіння

Після того, як ціни на соняшник в Україні сягнули рекордних значень, ніхто не очікував їх подальшого зростання. Проте поява нових чинників підтримки призвела до чергового стрибка цін на соняшник та соняшникову олію. Про це повідомляє Grain Trade.

Тригером нової цінової хвилі стала невизначеність з поставками з РФ, яка є другим після України світовим виробником соняшникової олії. Там переробники скорочують експорт, намагаючись знизити внутрішні ціни, щоб уникнути запровадження експортного мита на соняшникову олію. Внаслідок цього, ціни пропозицій української соняшникової олії виросли до $1400/т FOB, а покупці погодились на ціни попиту до $1370-1380/т FOB.

Логічним продовженням вказаної тенденції стало і підвищення закупівельних цін на соняшник українськими переробними підприємствами – ціни на соняшник з вмістом олії 50%+ зросли до рекордних 23 800-24 000 грн/т з доставкою на завод.

ЧитайтеЦіни пропозиції соняшникової олії перетнули позначку $1400/т

Сільськогосподарські виробники, які вже активізували продажі після досягнення цінами рівня 22 000 грн/т EXW, знову припинили відвантаження насіння у очікування подорожчання до 25000 грн/т.

Втім, як зазначають у Grain Trade, чергове подорожчання соняшника може бути нетривалим – початок весняних польових робіт в Україні буде стимулювати власників товарних партій насіння активізувати продажі для отримання коштів на посівну і ринок трохи охолоне.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ТОП-10 молочних ферм світу мають більше 850 тис голів дійних корів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також