Новини / Технології     25 березня 2021 12:40

Ринок азотних добрив в Україні у 2021 році може зрости на 400 тис т

Загальне споживання мінеральних добрив українським аграрним сектором у 2021 році збільшиться на 8-10% – з 4 млн тонн до 4,4 млн тонн

Загальне споживання мінеральних добрив українським аграрним сектором у 2021 році збільшиться на 8-10% – з 4 млн тонн до 4,4 млн тонн. Такий прогноз озвучив голова правління ПрАТ «АЗОТ» Віталій Скляров під час робочої наради в Союзі хіміків України.

«Початок року характеризується хорошим стійким попитом на азотні добрива, ми бачимо це по заявкам. Продукцію «розмітають» буквально з-під гранбашні – ми зараз практично не працюємо на склад. Плюс аграрний цикл і закупівлі добрив в цьому році почалися раніше приблизно на півтора місяця. Спрацювало очікування гарного врожаю через достатню кількість опадів в цьому році в Україні. Також ми очікуємо позитивного ефекту від введення ринку землі. Восени попит на добрива може виявитися вище, ніж зазвичай, оскільки у власну землю люди вкладатимуть більше, аніж в орендовану», – підкреслив він.

Іншою фундаментальною причиною зростання попиту на добрива стала пандемія корона вірусу, через яку в світі істотно виріс попит на продовольство і, відповідно, зросли ціни на базові аграрні commodities.

ЧитайтеЄвген Хуриленко: Ми маємо зростати швидше, ніж ринок

За оцінками керівника «Азоту», подальші позиції українських виробників в загальній структурі споживання визначатимуть ціни на газ, що є основною сировиною для виробництва добрив.

«В 2020 році українські виробники (і це стосується не тільки заводів Ostchem), змогли модернізувати базові промислові майданчики, поліпшити виробничі показники і збільшити частку ринку. Це сталося завдяки ембарго на російські добрива, прийнятним цінам на газ і значним інвестиціям в хімічні заводи, спрямованим на поліпшення показників собівартостіі», – зазначив Віталій Скляров.

За його словами, за підсумками 2020 року обсяг імпорту азотних добрив знизився на 38-40%, а за основними видами добрив – практично вдвічі.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що виробництво мінеральних добрив в Україні зросло більш ніж на третину.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також