НАДИХАЮЧІ ІСТОРІЇ ЖІНОК
І В ПОЛІ, І В ДОЛІ
Інна Александрова,

керівниця підрозділу насіння, Одеса та Кропивницький, компанія «Сингента»

 

 

Порівнюй себе не з кимось, а з собою вчорашнім!
Кураторка проєкту: Дар’я Модонова,
менеджерка з маркетингової підтримки гербіцидів на польових культурах,
компанія «Сингента»

Історія нашої першої героїні дуже особлива. Такі жінки, як Інна, викликають захоплення: вольова та жіночна, неймовірно гарна та розумна. Щоб максимально відчути її характер і те, як вона приймає рішення в екстремальних ситуаціях, ми запропонували їй особливий тест-драйв.

Наша героїня  вперше керує незвичайним всюдиходом SHERP

SHERP – це унікальний транспортний засіб, розроблений українськими ентузіастами, який здатен долати будь-які перешкоди: круті схили, плисти по воді, розвертатись на одному місці. Він не має аналогів у світі.

Втім, Інні не звикати до екстриму, адже сільське господарство у посушливих регіонах України — ще той екстрим, так само як і робота у полях в режимі 24/7.

Про це ми з нею і поспілкувалися в процесі тест-драйву.


Інно, агро і ти, як взагалі з’явився цей тандем?

Я народилася в місті, але дідусь та бабуся жили у селі. Звісно, що на свята та вихідні ми їздили з батьками до них і допомагали по господарству. Одного разу ми копали картоплю, і в цей момент (я його дуже добре запам’ятала!) я відчула силу землі, відчула невимовну любов. Це неможливо передати словами…

Далі все пішло само собою, хоча аграрну освіту я отримувала пізніше, вже працюючи в аграрному секторі. Це була моя друга вища освіта. Починала з виробництва техніки — інженером на заводі «Ельворті» у Кропивницькому, потім мене запросили працювати в компанію з продажу техніки, а після того були різні насіннєві компанії. Я вже 12 років працюю у сфері продажів насіння і неймовірно рада, що доля привела мене до компанії «Сингента» Україна. «Сингента» — це те, що мене надихає, і мене особливо тішить, що мої цінності збігаються з цінностями компанії. Дуже круто, коли ти є частинкою системи цінностей, які цілковито розділяєш. Передусім я маю на увазі екологічність і турботу про довкілля. Я дійсно відчуваю захоплення від того, що ми приносимо справжню користь не лише для країни, а й для всієї планети,і це надихає!

У кожної людини є життєве кредо. Яке твоє?

Моє життєве кредо: порівнюй себе не з кимось, а з собою вчорашнім. Удача посміхається тим, хто використовує всі свої внутрішні ресурси і наполегливо прямує до мети. Не потрібно ні на кого нарікати, а робити свою справу якнайкраще, і тоді удача приходить сама.

Що для тебе ризик — небезпека чи нові можливості?

Ризики існують не лише в аграрному бізнесі. Власне, слово «ризик» ми асоціюємо з адреналіном. Саме адреналін нас рухає, і, як не парадоксально це звучить, у ризику ми можемо знайти нові можливості та рухатися вперед. Причому рухатися зі справжнім драйвом!


Наразі ти очолюєш команду з 8 бравих чоловіків і всього 1 дівчини. Як тобі працюється майже у суто чоловічій компанії?

Скільки себе пам’ятаю, я була в чоловічій компанії. Взагалі була єдиною дівчиною у старших класах. Внаслідок такого спілкування я набула безцінного досвіду, професіоналізму, у чоловіків є чому повчитися. Так само я була однією з дуже небагатьох жінок, коли починала працювати в агросекторі. Нині ж усе простіше і немає жодних гендерних застережень. Жінки дуже успішні у цьому бізнесі, так само як і чоловіки. Чоловіки, до речі, дуже добре ставляться до жінок-колег, підтримують, допомагають. Проте все одно слід розуміти, що це дуже важка робота, і потрібно мати внутрішній стрижень, щоб витримати таке велике навантаження.

Якщо говорити про нашу команду, то вона дуже молода і створена декілька місяців тому. Вважаю, що найважливіше — це розкрити потенціал кожної людини, без поділу на чоловіків та жінок. Прагну того, щоб була справжня командна атмосфера, а головне — щоб усі дбали насамперед про командні результати. Я дуже на них сподіваюся і покладаю великі надії. Зі свого боку прагну передати молодим членам команди власний досвід, знання. З часом я багато чому навчилася, зокрема, зараз спокійніше ставлюся до якихось негараздів, не так емоційно реагую. Людина має розвиватися не лише в кар’єрному плані, а й у духовному,тоді вона стане гарним емоційним лідером.

Не можу не запитати, як вдається поєднувати родину та справу життя?

Це дуже болюче питання, бо часу завжди обмаль. (Усміхається.) Це надзвичайно енерговитратні складові мого життя — як кар’єра, так і родина. Тому я використовую будь-яку можливість, щоб спілкуватися із чоловіком та дітьми. Добре, що ми живемо в епоху мобільного зв’язку, є цілий набір месенджерів. Дякувати богу, що живі наші з чоловіком батьки, які дуже допомагають із дітьми, особливо з молодшим сином — забрати зі школи, завести на секцію тощо. У мене двоє синів: один пішов у перший клас, а другий — в одинадцятий. Сподіваюся, він обере аграрний напрям, тим паче що син поглиблено вивчає біологію та хімію. Поки він зупинився на біотехнологіях, а це дуже близько до аграрної сфери. Втім, це його вибір.

Взагалі з роками я зрозуміла, що не так важливо, скільки часу ти проводиш із дітьми, головним є те, як ти його проводиш. Я не вмію пасивно відпочивати. Рух — це життя. У вільний час ми подорожуємо родиною автомобілем, і діти надзвичайно люблять такі поїздки, чекають їх із нетерпінням.

Вважається, що чоловіки приймають рішення більш раціонально, а жінки — серцем. Чи вдалося тобі знайти баланс між цими двома крайнощами?

Інколи саме емоція може показати твоє справжнє ставлення до ситуації. Однак при цьому важливо не приймати рішень одразу, а охолонути та ще раз все проаналізувати. Звісно, що чоловіки відрізняються власною специфікою прийняття рішень. Я проводжу багато часу з чоловіками, і це на мене також вплинуло — я почала мислити більш раціонально. Та з іншого боку, жінки набагато краще відчувають зв’язок між причиною й наслідком. У нас є виняткова інтуїція, і вона нас майже ніколи не підводить…
Які враження від екстремальної поїздки? Чи є схожість у подоланні перешкод в аграрній галузі?

Я думала, що мене вже нічим не здивувати, але тобі це вдалося! Я неймовірно люблю автомобілі й отримала невимовне задоволення від тест-драйву SHERP. Екстрим — це завжди виклик! Так само, як і в рослинництві, адже на полях нині майже постійно стоїть екстремальна погода, і нам доводиться гідно протистояти цим викликам. Однак у нас,в компанії «Сингента», є величезна перевага: ми можемо використовувати наші найширші технологічні можливості й запропонувати клієнтам ефективне вирішення цих питань. Усі досліди, які ми робимо, усі наші напрацювання ми прагнемо використати на благо аграріїв, щоб вони були цілковито задоволені своїми результатами.