Новини / Рослинництво     09 жовтня 2020 16:15

В Україні продовжується зростання закупівельних цін на зерно

Головною причиною позитивної цінової динаміки є високий попит на всі види зернових культур на глобальному ринку

В Україні продовжується поступове зростання цін на зернові культури. Про це повідомили у новому Інформаційному бюлетені щодо цінової ситуації на внутрішньому аграрному ринку станом на 8 жовтня 2020 року, підготовленому громадською спілкою «Аграрний союз України».

Серед інших тенденцій експерти окремо підкреслюють зростання цін на українську пшеницю. Серед головних причин цінової ситуації, що склалася, у «Аграрному союзі України називають майже аналогічні українським тенденції світового аграрного ринку. Зокрема, мова про високий попит на збіжжя та невелику пропозицію.

Щодо цифрових показників, то у звіті зазначається, що ціна продовольчої пшениці та фуражу на умовах поставки EXW-елеватор збільшилися на 50 грн на тонні, на СРТ-порт фіксують зростання на 200-300 грн/т (продовольча пшениця) та 200 грн/т (фуражна). На умовах поставки FOB (Чорноморські порти) пшениця другого та третього класу зросла на $5/т, ціна на фураж збільшилася на $4/т.

Читайте: Продовольчі ціни зростають четвертий місяць поспіль – FAO

За умови неабиякого попиту зростають ціни і на ячмінь. На умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт цінник збільшився на 50 грн/т. На експортному ринку прибавка склала $4/т (відвантаження у жовтні-листопаді). На збільшення цін впливають відповідні тенденції на ринку фуражної пшениці та кукурудзи та попит з боку імпортерів.

Ціни на українську кукурудзу на умовах поставки EXW-елеватор та СРТ-порт зросли на 300 грн/т. На умовах поставки FOB (порти Чорного моря) збільшення склало $6/т (поставка – жовтень-листопад). Експерти «Аграрного союзу України» звертають увагу громадськості на затримки із збором та незадовільні показники врожайності культури.  Зокрема, станом на 1 жовтня обсяг зібраної кукурудзи склав 4,5 млн тонн проти 7,2 млн тонн за аналогічний період минулого року. Середня врожайність фіксується на рівні 4,48 т/га проти 5,88 т/га у 2019 році. Побоювання трейдерів щодо кінцевих обсягів виробництва кукурудзи в Україні й формує «бичачий» тренд на ринку кукурудзи.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що прогноз глобального виробництва зернових у цьому році було знижено.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також