Новини

Ціни на кавуни можуть порадувати українців – Висоцький

Врожай кавунів влітку 2023 має бути вищим, ніж минулого року. Тож ціни можуть порадувати українців, які з нетерпінням чекають нового сезону баштанних.

Про те, що прогнозують “по кавунах”, і по чому їх можна купити вже зараз, пише РБК-Україна.

За словами, заступника міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького, кавуни стануть більш доступними, ніж минулого року.

Річ у тім, що на деокупованих територіях Херсонської та Миколаївської областей було пріоритетним розмінування площ під овочеві чи баштанні культури, тому посів цих культур був дуже активним. З усім тим, чи вродить кавун, можна буде точніше сказати вже на початку липня.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Однозначно виробництво цього року буде більшим, ніж минулого. Очевидно, що ціна буде меншою. Наскільки вона знизиться – зараз складно спрогнозувати, оскільки бачимо нестабільність у погодних факторах… Другий фактор – треба розуміти, що буде з цінами на пальне, тому що логістика у цій ягоді суттєво впливає”, – сказав Висоцький ефірі інформаційного телемарафону.

Тим часом в супермаркетах вже з’явилися кавуни, як імпортні, так і українські. Але ціни на них ще зависокі: від 40 до 140 грн/кг. Враховуючи, що навіть невеликий кавун буде важити кілограмів зо п’ять, за одну ягоду доведеться віддати від 200 гривень.

Нагадаємо, на Рівненщині фермери засівають свої землі кавунами. Це нетипово для регіону, але з’явилася ніша на цей продукт, і тому цього року їх висадили чимало. Наприклад, всього за 20 км від Рівного нині садять аж 12 га кавунів. Крихкість і солодкість дуже залежать від погодних умов, херсонські баштанні дозрівають під південним сонцем. Повітря, сонце і вода — це те, що формує смак. На Рівненщині клімат, звісно, відрізняється. Водночас фермери запевняють, що рівненські кавуни, які будуть на ринку, виявляться не гіршими за херсонські.

Навесні повідомлялося, що фермери збираються засіяти  баштан. Тому українці зможуть очікувати на херсонські кавуни.

Через російську військову агресію та тимчасову окупацію частини областей жителі України торік залишилися без звичних південних кавунів. Щоб компенсувати нестачу кавунів, вирощуванням культури зайнялися в інших регіонах. Так, на 30 га у селі Двірець Житомирської області фермер Леонід Райський зібрав 1,5 тис. тонн кавунів у 2022 році.

Замість херсонських кавунів українці цьогоріч також споживатимуть кавуни, вирощені на полях Одеської та частини Кіровоградської областей, оскільки більшість полів Херсонщини досі замінована.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку