Новини / Тваринництво / Трейдинг     27 жовтня 2022 10:13

Ціни на яйця досягли максимуму, надалі очікується стабілізація – експерт


Подорожчання яєць в останні місяці призвело того, що ціни зросли до максимального для України рівня – 7,0 -7,9 гривні. Але значного здешевлення можна очікувати лише навесні.

Про це в коментарі РБК-Україна сказала Світлана Литвин, аналітикиня Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

“Поточну ціну можна вважати максимальною. Далі буде стабілізація та навіть можливе часткове зниження”, – сказала Литвин.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За її словами, на зниження ціни впливатиме два фактори:

  • Подальшому зростанню цін заважатиме низька купівельна спроможність українців. Люди будуть зменшувати споживання яєць;
  • Буде відновлено технологічний ланцюг вирощування птиці. На початку війни деякі підприємства в умовах невизначеності частково призупинили інкубаційні процеси для вирощування молодої птиці. Через це поголів’я курей-несучок тимчасово скоротилося і обсяги виробництва зменшилися.

“Таким чином, з одного боку буде зменшуватися попит, а з іншого – збільшуватися пропозиція. Це й призведе мінімум до стабілізації ціни, а також потенційного зниження поточних цін на яйця на 10%”, – зазначила Литвин.

За її словами, значне здешевшання продукту очікується у період відновлення сезону несучості курей у домогосподарствах з приходом тепла, тобто навесні у квітні-травні.

Литвин також повідомила, що в останні періоди не спостерігається зростання експорту яєць з України. Він залишався на низькому рівні під час війни та не міг вплинути на зростання ціни.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України розпочав дослідження причин збільшення цін на курячі яйця у вересні – жовтні 2022 року. Як зауважують в Комітеті, навіть з огляду на всі тяжкі економічні наслідки війни, стрімке підвищення цін на курячі яйця (приріст вартості яєць у вересні 2022 року, порівняно з червнем 2022 року, становив близько 54%) може не мати об’єктивних причин.

У Міністерстві агрополітики прогнозують стабілізацію цін на яйця в листопаді. У відомстві пояснили, що зростання цін вплинуло кілька факторів, зокрема сезонність та бойові дії, через які частина підприємств припинила або значно скоротила свою діяльність.

Водночас експерти продовольчого ринку прогнозують, що вартість яєць перестане рости у січні 2023 року, але до цього часу ціни на популярний продукт підскочать мало не до 70 гривень за десяток.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також