Новини    11 жовтня 2021 16:09

Ціна на картоплю, що йде з України на експорт в п’ять разів дешевша, ніж в Україні

Цьогоріч українські аграрники продали за кордон значно більше картоплі ніж торік

За дев’ять місяців 2021 року українські аграрії відправили на експорт картоплі на 1,62 мільйона доларів. Торік за аналогічний період було продано за кордон цього овочу лише на 840 тисяч доларів. Такі дані оприлюднила Державна митна служба.

Читайте: Покупцям варто звикати до високих цін на продукти – глава Kraft Heinz

Найбільше картоплі спродали в Білорусь. Сусідня держава купила її в нас на суму в $1,58 мільйона. Причому цьогоріч Білорусь суттєво збільшила імпорт картоплі з України. Українські аграрії продавали в Білорусь картоплю по 6-8 центів за кілограм, що становить близько 1,6 гривні. При цьому в Білорусі вона вже йде значно дорожче – по 8 гривень на наші гроші.

Імпорт картоплі скоротився на 21% порівняно з минулим роком. Торік за цей період було закуплено бульби на 53,61 мільйон доларів. А цьогоріч – лише на 42,24 мільйони. Найбільші імпортери картоплі для нас Польща (на 15,76 млн доларів), Нідерланди (на 4,9 млн доларів) і Німеччина (на 4,065 млн).

Ціна на картоплю, що йде з України на експорт в п’ять разів нижча тієї, за яку українцям доводиться її купувати.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що галузь птахівництва збиткова вже два роки: закрилось вже понад 30 підприємств. 

Джерело: agronews.ua

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...