Новини / Тваринництво     29 червня 2022 13:08

Цієї осені ціни на свинину можуть повернутися на довоєнний рівень – думка

На зменшення ціни впливатиме здешевлення пшениці та комбікормів

Цієї осені ціна на свинину може повернутися на довоєнний рівень внаслідок зменшення ціни на комбікорми.

Про це розповів керівник свинарського напрямку агрохолдингу KSG Agro Василь Старобор, повідомляє Latifundist.

За словами Старобора, з початку воєнного періоду по червень 2022 року ціна зросла в середньому на 25%. Якщо у лютому ціна складала 40-47 грн/кг свинини, то у червні 59-60 грн/кг.

Аграрій заявив: “Можемо говорити про три етапи у цінових змінах під час війни. Спочатку ціна була на довоєнному рівні, а зростання попиту було незначним. Потім спостерігався спад цін, пов‘язаний з виходом з ринку Слобожанського агрокомбінату, “АПК-Інвест” та інших гравців. На ринку з‘явилось багато свиноматок й збільшена пропозиція просіла ціну. Але згодом ціни зросли”

Наразі  на думку Василя Старобора, вже восени цього року ціни на свинину можуть повернутися на довоєнний рівень. На це повпливають проблеми зі збутом зернових.

“Багато хто з виробників у сфері рослинництва, починаючи від фермерів з обсягом врожаю у 2-3 тонн, і, закінчуючи великими агрокомпаніями, в цих умовах можуть вдатися до стратегії “прокачування зерна через м‘ясо”. Це означає, що в діапазоні 2-4 місяців вони спрямують врожаї на виробництво комбікормів і, відповідно, відгодівлю тих же свиней. Збільшення пропозиції свинарської продукції дозволить повернути ціни на свинину на попередні, довоєнні відмітки”, – прогнозує директор ТОВ “Стронг-Інвест”.

Нагадаємо, у січні 2022 року Україна імпортувала 6620 тонн свинини, що вчетверо більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Попри заблоковані порти, складнощі з логістикою, руйнування інфраструктури та незасіяні 25% площ по країні, частка аграрного ВВП у розрізі української економіки зросте.

Марковська Катерина

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також