Новини / Аналітика     28 червня 2022 19:44

Попри війну частка аграрного ВВП зросте – Висоцький

Попри заблоковані порти, складнощі з логістикою, руйнування інфраструктури та незасіяні 25% площ по країні, частка аграрного ВВП у розрізі української економіки зросте.

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький вважає, що загальноекономічне падіння ВВП в Україні за найбільш реалістичного сценарію складе до 40%. Про це інформує AgroPortal.

Попри заблоковані порти, складнощі з логістикою, руйнування інфраструктури та незасіяні 25% площ по країні, частка аграрного ВВП у розрізі української економіки зросте, адже інші галузі постраждали більше.

Чималу роль у цьому відіграють інноваційні технології, якими агросектор активно користується.

“Ціль інноваційних технологій — знизити собівартість одиниці продукту. Можуть бути більші інвестиції на гектар, але вони дають меншу собівартість. Тобто в умовах тимчасово обмеженого фінансового ресурсу краще менше сіяти, але не економити на технологіях. Адже інші адміністративні постійні витрати залишаються”, – наголосив Висоцький.

Про те, що зовсім відмовлятися від інновацій не варто, зауважив і керівник відділу R&D ІМК Олексій Місюра. Він розділяє інновації на три категорії: hardware, software та ЗЗР, насіння, добрива як третю.

“Умовний безпілотний трактор з Німеччини в Чернігівську область зараз ніхто не повезе на випробування. Але при цьому доступність інноваційного обладнання може зараз залежати від політики компанії, яка його постачає. Хтось ставить усі проєкти на паузу до закінчення бойових дій в Україні, а хтось досі готовий везти на поле свої сенсори листової діагностики»”, – зазначив експерт.

Нагадаємо, збитки, що понесло українське сільське господарство вже мають безпрецедентний масштаб, як у національному вимірі, так і для глобальної продовольчої безпеки.

ЄС скасував мита на українські товари. Більшість стосується аграрної продукції.

7 травня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження “Про схвалення основних (стратегічних) напрямів діяльності банків державного сектору на період воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки”. Прийняте рішення визначає ключові цілі та напрями діяльності банків державного сектору, запроваджує моніторинг потенційних загроз національній безпеці України та заходи їх нейтралізації.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також