Новини / Фінанси     09 квітня 2019 12:27

Це пряме порушення закону «маски-шоу стоп»: Олег Бахматюк про справу НАБУ щодо його банків

Олег Бахматюк заявив, що відновлення справи НАБУ за епізодом рефінансування його банків на 1,2 млрд грн було правовим беззаконням, адже це вже було досліджено понад 4 роки тому. За словами бізнесмена, НАБУ спровокувало конфлікт інтересів у цій справі.

Про це повідомляє УНІАН.

Власник агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк розповів, що 3,5 року тому НАБУ відновило справу щодо епізоду рефінансування на 1,2 млрд грн.

«Але це повне правове беззаконня, вони не мали на це права. Це пряме порушення закону «маски-шоу стоп», – вважає бізнесмен, оскільки ця справа, яку вели Слідче управління поліції та СБУ під наглядом прокурора, вже була досліджена і закрита більш як 4 роки тому.

Читайте: За крадіжки зерна власника Агроінвестгруп оголошено в розшук

За словами Олега Бахматюка, НАБУ спровокували конфлікт інтересів у цій справі. Він розповів, що його шантажувала особа, якою керували детективи НАБУ:

«З’являється така собі Ірена Росс (представник ГО «Фонд порятунку проблемних вкладників»), якою повністю керують детективи НАБУ, й ініціює відновлення справи. Ірена Росс є шантажисткою, вона вимагала гроші в обмін на свою увагу до моєї особи. Зараз втекла в Європу під поруку одного з народних депутатів, який так само щільно співпрацює з НАБУ. І вони фактично спровокували конфлікт інтересів, у результаті якого у справу знову вимушений був втрутитися генеральний прокурор».

Олег Бахматюк каже, що в ситуації, яка склалася, у нього немає «можливості оборонитися законним шляхом»: чим більше він іде назустріч, тим ширшим стає матеріал, і розуміння у керівництва НАБУ він не знаходить.

«Кредит рефінансування з банку не виходив, про це були складені акти. Наведені факти – це внутрішні банківські проводки», – коментує бізнесмен.

Олег Бахматюк розповів, що через чотири дні після того, як генпрокурор Луценко змінив підслідність справи, детектив НАБУ порушив нову кримінальну справу проти «ВіЕйБі Банку» з тим самим формулюванням. Тепер існує дві однакові справи: одна підслідна Генеральній прокуратурі, інша – НАБУ.

Landlord раніше повідомляв про те, що Укрлендфармінг інвестує 400 тис. грн у розвиток культури на селі.

Читайте також