Новини / Фінанси     02 квітня 2019 12:01

Укрлендфармінг інвестує 400 тис. грн у розвиток культури на селі

Щоб зупинити трудову міграцію з українських сіл, Укрлендфармінг вважає за необхідне розвивати в них культуру, що сприятиме поліпшенню умов життя сільського населення, і насамперед молоді. З цією метою холдинг інвестує понад 400 тис. грн  у розвиток культури в селах 4 областей.

Про це повідомляє прес-служба Укрлендфармінг.

Виявляючи соціальну відповідальність бізнесу, Укрлендфармінг багато років активно підтримує і розвиває культуру на території тих 600 сільських рад та ОТГ, де діють його підрозділи. Наразі агрохолдинг вкладає понад 400 тис. грн  у розвиток культури в селах Херсонської, Полтавської, Вінницької та Івано-Франківської областей.

Читайте: Як стати одним із лідерів агроринку після втрати 50% активів – Бахматюк про спасіння Укрлендфармінгу

Один із напрямів допомоги – відновлення сільських клубів. Так, «ЮТС-Агропродукт», підприємство групи Укрлендфармінг,  взяло участь у реконструкції клубу в селищі Шляхове Бериславського району Херсонської області. Тепер тут будуть також спортивний і дитячий ігровий майданчики.

Також Укрлендфармінг підтримує інші сільські будинки культури, відновлюючи їх приміщення, закуповуючи сценічні костюми для творчих колективів та обладнання для опалення, ремонтуючи сільські бібліотеки тощо.

Landlord раніше повідомляв про те, що Укрлендфармінг виділив кошти на поліпшення харчування дітей Мелехівського навчально-виховного комплексу на Полтавщині: підприємство перерахувало 63 тис. грн на закупівлю якісніших і різноманітніших продуктів для учнів.

Технології        15 серпня 2019 16:34

ІТ-рішення та високі зарплати зупинили крадіжки в Укрлендфармінг – Володимир Бабій

Застосування ІТ для аналізу та контролю підвищує прибутковість ведення агробізнесу і практично повністю зупиняє можливі крадіжки та неефективне використання техніки. Таку заяву зробив керівник департаменту впровадження інноваційних проектів УЛФ Володимир Бабій.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Українські аграрії не лише розуміють необхідність впровадження інновацій для підвищення ефективності виробництва в умовах високої конкуренції на світових ринках, а й успішно розробляють і впроваджують унікальні технології.

Читайте: ДФС легалізувала 60 тисяч сільгосппідприємців

Так, агрохолдинг Укрлендфармінг активно впроваджує власні системи точного землеробства, обліку, контролю та аналізу на всіх етапах виробництва.

«Використовуючи системи телеметрії, ми аналізуємо витрати по конкретному полю і оцінюємо його прибутковість. На кожне поле у нас є докладна історія урожайності, ведеться повна технокарта поля – проведені роботи в розрізі періоду, агрегату та техніки. Ми маємо повне розуміння щодо насіння, мінеральних добрив та ЗЗР, які були внесені. Тобто ми консолідуємо всі якісні аналітичні показники», – розповів керівник департаменту впровадження інноваційних проектів Укрлендфармінг Володимир Бабій.

За його словами, власна система телеметрії компанії суттєво відрізняється від систем, які використовують конкуренти, суттєво більшим функціоналом і розширеними можливостями для аналізу:

«У нас це повна комплексна система передачі даних для аналізу. Сюди входить не тільки місцезнаходження, швидкість та використання пального. Ми отримуємо дистанційно дані з бортових комп’ютерів техніки: на яких обертах працює двигун, потужність двигуна в роботі, його температура, на якій передачі рухається трактор. Ми розуміємо, як експлуатується техніка, чи не «гробить» її працівник. І бачимо, чи якісно виконується робота».

Крім того, використання ІТ-систем і високий рівень зарплат практично повністю зупинили поширену ще з радянських часів практику крадіжок зерна та пального деякими працівниками на виробництві. За словами Володимира Бабія, наразі збір врожаю проходить у компанії спокійно, без інцидентів, адже компанія принципово не допускає до роботи крадіїв.

«Крадіжки якщо і трапляються, то це скоріше винятки, вони мінімальні. Чи ми побудували нову психологію, чи побороли оцю «специфіку» радянської епохи – красти все, що погано лежить? Я не беруся це стверджувати. Але те, що система контролю дисциплінує, – безперечно. З початку впровадження система відразу дала економію по паливно-мастильним матеріалам близько 30%. І зараз ця норма підтримується».

Landlord раніше повідомляв про те, як Укрлендфармінг вдосконалює системи телеметрії.

Поділися

Аналітика        24 липня 2019 08:43

10 кроків за 5 років: Алекс Ліссітса розповів, як відродити українське село

Розвиток фермерства сам собою не вирішить проблему відродження сільських територій. Щоб витягнути українське село із прірви, потрібні негайні стратегічні заходи на державному рівні. Першочергові 10 кроків, які має для цього зробити влада, визначив президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Про це повідомляє Економічна правда.

Тотальне безробіття і розвалена інфраструктура в селах – проблема, яка виникла не сьогодні. Проте якщо уряд не почне діяти вже зараз, то Україна дуже швидко може пройти «точку неповернення, коли буде вже запізно рятувати не лише села, а й багато районних центрів». На цьому наголошує генеральний директор ІМК, президент УКАБ Алекс Ліссітса.

Щоб модернізувати українське село, потрібен комплексний підхід, а також стабільне фінансування протягом 5 років – підкреслює президент УКАБ.

Будучи переконаним, що «проблеми села залежать далеко не від сільського господарства», експерт визначає 10 стратегічних заходів нового уряду, які можуть відродити українські сільські території.

1. Об’єднати в одному міністерстві напрямки сільського господарства, продовольства, екології, регіонального розвитку, земельних відносин, захисту прав споживачів, торгівлю аграрною продукцією та професійно-технічну освіту.

2. Забезпечити це міністерство необхідним фінансуванням, яке має бути незмінним упродовж 5 років.

3. Завершити до кінця 2020 р. реформу децентралізації, розпочату і втілювану нинішнім урядом.

4. Ввести з 2021 р. спеціальний земельний податок на розвиток сільських територій та в повному обсязі спрямовувати його до ОТГ.

5. З 2021 р. запровадити прозорий ринок землі сільгосппризначення.

6. Провести повну реформу трудового кодексу, покликану «вивести сільський бізнес із тіні». Для цього його слід «спростити та дебюрократизувати до мінімуму».

7. Продовжувати програми підтримки агровиробників, розроблені нинішнім урядом, які засвідчили свою ефективність: компенсації 30% вартості будівництва молочно-товарних ферм, 80% вартості саджанців, 25% вартості придбаної вітчизняної сільгосптехніки та обладнання.

8. Запровадити нові комплексні дотації для молодих спеціалістів, що повертаються після завершення навчання в сільські громади: пільгові кредити на житло, звільнення від сплати ПДФО на перші 5 років.

9. Розробити спільно з донорами систему дорадчих органів для малого та середнього бізнесу, заснувавши в громадах спеціальні центри дорадництва.

10. Провести екологічний аудит сільських громад та розробити заходи для поліпшення екології сільських територій.

Landlord раніше повідомляв про те, що для вирішення проблеми кваліфікованих кадрів у агросекторі Алекс Ліссітса пропонує віддати ПТУ в оренду тим компаніям і асоціаціям, котрі зможуть налагодити професійну освіту, яка відповідає потребам галузі.

Поділися

Думки        18 липня 2019 12:49

В Україні залишиться 7 млн працюючих людей – Бахматюк

Глава агрохолдингу «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк критикує політику Нацбанку та уряду, які не вживають дієві заходи, щоб зупинити трудову міграцію.

Незважаючи на величезний попит на працівників технічних професій та спеціальностей, Україна активно втрачає свій трудовий потенціал через трудову міграцію, заявляє власник групи компаній «Укрлендфамінг» Олег Бахматюк. Про тези його виступу на заході, організованому Федерацією роботодавців України, повідомляє прес-реліз «Укрлендфамінгу».

«Ми боремося зараз за такі професії, як водій, агроном, механізатор, комбайнер. Ми втрачаємо цих фахівців, тому що вони масово їдуть до Польщі, а потім – у бік Німеччини. Попит на технічні професії на сьогоднішній день величезний, тому що потенціал наших людей є досить високим, в тому числі і в інтелектуальному плані. Якщо держава не зупинить цей процес, то у нас залишаться тільки бюджетники, пенсіонери, діти і сім мільйонів працюючих людей, які не зможуть забезпечити цю територію», – висловився Олег Бахматюк.

Він вважає, що Нацбанк проводить політику, відірвану від соціально-економічних потреб України, через що трудові мігранти й шукають роботу за кордоном.

На думку Олега Бахматюка, держава має запроваджувати економічну політику здорового протекціонізму, як це роблять найбільш економічно розвинені країни світу, тому що зупинити відтік кваліфікованих кадрів неможливо без підвищення рівня добробуту українців та без підтримки українського виробника.

Читайте: Не вигідно, але правильно – Олег Бахматюк про вільний ринок землі

«Можливість виживання українських виробництв висока, але не така, до яких змушують нинішні умови. Неможливо конкурувати з німецьким або польським підприємством, яке бере кредит на 25 років під 1,5% річних. Держава не займається регулюванням внутрішніх процесів, просто живе в своєму якомусь Ватикані», – сказав Бахматюк.

Як повідомляв раніше Landlord, в Укрлендфармінгу за два роки зарплата працівників зросла майже вдвічі.

Поділися

Трейдинг        13 липня 2019 16:02

День маленького фермера: дітям розповіли про аграрні професії на селі

«Укрлендфармінг» популяризує професії сільгоспвиробників серед молоді, заохочуючи працювати в агробізнесі.

600 дітей з 8 областей України відвідали «День маленького фермера», який третій рік поспіль влітку проводить група компаній «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка. Про це повідомляє прес-реліз компанії.

Дітям показують ферми, безпілотну високотехнологічну техніку. Усе це супроводжується грою з аніматорами, розвагами та квестами. Захід проходить в рамках серії програм «Світ аграрних професій».

Читайте: Держава має інвестувати в утримання людей на селі – Олег Бахматюк

На жаль, як свІдчить статистика, набір на аграрні спеціальності до ВНЗ зменшується на 7-9% – такі дані минулого року.

«Укрлендфармінг» як соціально відповідальна компанія дбає про те, щоб в аграрний бізнес йшли молоді спеціалісти та заохочує працювати на селі.

Як повідомляв раніше Landlord, в «Укрлендфармінгу» за два роки зарплата працівників зросла майже вдвічі.

Поділися

Технології        09 липня 2019 16:45

Зеленський затвердив план дій щодо поліпшення інтернету в селі

Президент України підписав указ про поліпшення доступу до мобільного інтернету на сільських територіях, у невеликих містах і на дорогах. Цим указом затверджено погоджений із регулятором план дій, спрямованих на забезпечення якісного інтернету на території України.

Про це повідомляє Економічна правда.

Як відзначив заступник глави Офісу президента з економічних питань Олексій Гончарук, в Україні є два діапазони частот, які оператори мобільного зв’язку внаслідок певних регуляторних проблем не можуть використовувати.

Читайте: Новітні технології: у Німеччині відкрили нову теплицю, яка працює на геотермальній енергії

Наразі ці проблеми сформульовано, і до кінця року, згідно із указом Президента, планується зробити все необхідне, щоб у селах, невеликих містах і на дорогах значно поліпшився мобільний інтернет.

Як відзначалося, 65% українців сьогодні не мають доступу до 4G. Саме тому Президент готував указ щодо поліпшення доступу до мобільного інтернету в сільській місцевості. Landlord раніше повідомляв про те, в які терміни його зможуть виконати і які підводні камені є на цьому шляху.

Поділися
Показати ще