Новини / Рейдерство     10 серпня 2019 11:32

Три випадки рейдерства на Одещині: використовуються підроблені договори

Рейдери переоформили три фермерських підприємства на інших власників, підробивши підпис нотаріуса на посвідчених договорах. Та підроблення документів вчасно виявили.

Про три випадки рейдерства на Одещині, які виявили днями, повідомляє ВАР (Всеукраїнська аграрна рада).

Так, один із власників фермерських господарств – ФГ «Гіперіон», ФГ «Гранат», ФГ «Алекс», раптом дізнався, що вони йому вже не належать.  Як з’ясувалося. рейдери переоформили с/г підприємства, використовуючи підроблені договори купівлі-продажу частки у статутному капіталі.

Юрист ВАР із земельних питань Вікторія Кіпріянова наголосила, що підпис  на такій угоді нотаріально не посвідчується, отже його легко підробити. У той же час, чинне законодавство не передбачає механізму продажу частки у статутному капіталі фермерського господарства. Купити таке сільгосппідприємство можна лише як цілісний майновий комплекс, підкреслює юрист. Проте рейдери знехтували вимогами законодавства.

«Не було враховано навіть той факт, що один із ніби продавців господарства помер ще декілька років тому, відповідно, фізично не міг продати господарство та підписати відповідні документи», – прокоментувала Вікторія Кіпріянова.

Змінивши власників та керівництво, зловмисники вирішили перереєструвати фермерські господарства за новим місцезнаходженням: у Мелітополі, Маріуполі та Лисичанську. А потім розраховували повторно переоформити на інших людей, щоб заплутати сліди. Це класична схема.

Документи нібито посвідчила приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу, проте сама вона пояснила, що не вчиняла ці реєстраційні дії, і печатка та підпис на документах їй не належать. Нотаріус, дізнавшись про підроблення, звернулася до місцевої поліції із заявою про злочин. Та правоохоронці відмовили їй  у внесенні інформації до Єдиного держреєстру досудових розслідувань.

Читайте: 6 ключових пропозицій для подолання рейдерства: Ірина Паламар звернулася до Зеленського

Реєстраційні дії щодо «нових власників» здійснив державний реєстратор комунального підприємства, яке й до цього неодноразово було фігурантом сумнівних реєстраційних дій, каже Вікторія Кіпріянова. Проте схема дала збій, коли державний реєстратор КП зателефонував нотаріусу, який начебто посвідчив документи.

«Отримавши відповідь, що нотаріус вперше чує про таких людей та ніколи не посвідчувала їхні підписи державний реєстратор анулювала реєстраційні дії», – розповіла юрист ВАР.

При цьому самі власники й гадки не мали про спробу рейдерства. Вони дізналися про нього лише згодом, бо через податкову базу  пройшли зміни щодо місцезнаходження господарств.

Як повідомляв нещодавно Landlord, на Харківщині молодики з дубинками намагалися захопити агрофірму, використовуючи при цьому підроблені документи про зміну власника.

Читайте також