Новини / Рейдерство     25 липня 2019 11:29

На Харківщині рейдери намагалися захопити агрофірму

У ніч на 24 липня в селі Велика Губщина  фермери захищали ПСП «Маяк» від молодиків з дубинками. На підмогу людям прибула поліція та спецпризначенці.  «Гості» показували документи про нібито зміну власника ПСП.

Подробиці рейдерської атаки на ПСП «Маяк», що у Валківському районі на Харківщині, повідомляє видання «Слобідський край».

Поліція затримала 46 молодиків з дубинками та електрошокерами, які прибули двома автобусами близько 8 вечора. Незвані гості погрожували розправою власнику ПСП Станіславу Губському. Вони показали йому документи про зміну власності. На захист агрофірми стали не лише її співробітники, а й фермери з сусідніх сіл. Люди й викликали поліцію, а ті –  спецпризначенців КОРДу.

Згодом з’ясувалося, що державний реєстратор Заїчинської сільради Полтавської області за підробленими документами провів незаконні реєстраційні дії в Державному реєстрі юридичних осіб. У такий спосіб і змінили справжнього власника та керівника.

За словами Станіслава Губського, за два тижні до рейдерської атаки йому прийшов лист від невідомої особи з вимогою повернути величезну суму коштів, яку начебто позичив його батько – покійний засновник ПСП Маяк» Григорій Губський. Йшлося про 78 мільйонів гривень позики, автор листа зазначав, що наразі сума боргу складає понад 115 мільйонів гривень.

Родина Григорія Губського певна, що ніяких грошей він не позичав. Згодом у ЄДР з’явилося ім’я нового власника ПСП «Маяк». З того часу трактористи постійно чергували на ПСП, очікуючи на рейдерську атаку.

Серед 46 осіб, яких затримала поліція, є громадяни Росії та жителі окупованих територій України. У молодиків вилучили холодну зброю, електрошокери, балончики зі сльозогінним газом, балаклави та документацію, у тому числі бланки охоронної фірми.

Читайте: Рейдерство: на особливо цінних дослідних полях НААН будують багатоповерхівку

Триває за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 206-1 (протиправне заволодіння майном підприємст­ва, установи, організації), ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів). Максимальне покарання за вчинення даних злочинів передбачає від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Найближчим часом спеціальна комісія Мін’юсту розгляне скаргу на дії державного реєстратора, який змінив власника в Держреєстрі.

Як повідомляв раніше Landlord, цього року агробізнес менше скаржиться на рейдерство.

Читайте також