Новини / Політика     04 липня 2019 16:34

Трофімцева пообіцяла Китаю продовольчу безпеку

Українська та китайська сторони домовилися про документ, який зафіксує напрями співпраці між Мінагрополітики та Національною адміністрацією продовольчих та стратегічних резервів КНР. 

Про підсумки зустрічі з китайською делегацією на чолі із заступником Голови Національної адміністрації продовольчих та стратегічних резервів КНР (NAFRA) паном ЛУ Цзінбо повідомляє прес-служба Мінагрополітики. Рамковий документ про подальшу співпрацю планується підписати цього року в Пекіні. Це має поглибити співробітництво між двома країнами в сфері АПК. Вже на сьогодні Китай є одним з ключових торговельних партнерів України у цій сфері і стабільно входить в ТОП 5 країн-імпортерів української агропродукції.

За 5 місяців цього року аграрний товарообіг між країнами склав понад $860 млн, при цьому експорт досяг $795 млн, зазначила Ольга Трофімцева під час робочої зустрічі з китайською делегацією.

Сторони обговорили питання ефективної експортної логістики, співпрацю у сфері розвитку аграрних технологій та сільськогосподарському машинобудуванні.

Читайте: У торговельній війні США та Китаю вже виграла українська кукурудза

«Співробітництво України та Китаю в галузі сільського господарства має стратегічний характер, а інвестиції в аграрну сферу України – це запорука продовольчої безпеки Китаю та світу в цілому», – наголосила в. о. міністра.

Довідково: Протягом останніх років двосторонній товарообіг продукцією АПК між Україною та КНР становить понад 1 млрд дол. США. Частка продукції АПК у загальній структурі українського експорту до КНР становить понад 50%. Сьогодні Україна є основним постачальником до Китаю кукурудзи та соняшникової олії ( близько 60-80% всього імпорту Китаєм протягом останніх років).

Як повідомляв раніше Landlord, за підсумками січня-травня цього року, Китай (з обсягом експорту $795 млн) став найбільшим споживачем української агропродукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також