Новини / Трейдинг     03 травня 2024 12:26

По чому будуть черешні цього сезону: прогнози експертів


Вже за місяць в Україні настане сезон черешні. Цю ягоду обожнюють чимало українців, та яка ж буде на неї ціна, пише techhorticulture.

Які будуть ціни на черешню цього сезону

Нестабільні погодні умови навесні 2024 року створюють додаткові труднощі для фермерів. Після аномально високих температур настало різке похолодання, і температура в деяких місцях опускалася нижче 0 градусів.

За словами керівниці проєкту черешневого саду у ТОВ “Уманська фруктова компанія” Оксани Гордій, існує ймовірність, що заморозки, які охопили частину України, можуть негативно позначитися на врожаї черешні, що може призвести до зменшення урожайності і збільшення ціни на ягоди.

Читайте також: На Буковині вирощуватимуть абрикоси і черешні в теплицях

“Окрім того, ми не можемо спрогнозувати ситуацію з війною. Якщо ситуація загостриться, люди знову почнуть виїжджати з країни і споживання впаде. Тому я вважаю, що цього сезону черешні буде або мало, або багато, але з нижчою ціною та меншим попитом”, – повідомила керівниця проєкту черешневого саду ТОВ “Уманська фруктова компанія”.

Які були ціни на черешню в Україні у 2023 році

Зазначимо, що минулого року через погодні умови ціни на черешню в Україні били рекорди.

Ягоди продавали за високою ціною спочатку сезону, але, навіть у його розпал, ціни на черешню “кусалися”.

Так, продукт продавали по 150-160 гривень в середині сезону.

Нагадаємо, “Уманська фруктова компанія” з Черкаської області (Україна), яка на 20 гектарах вирощує черешню преміумсегмента і розвиває її переробку, через насиченість ринку ягодами ледь покриває собівартість вирощування цієї культури.

Завдяки новим технологіям генетичного редагування найближчим часом представлять сорти черешні без кісточок та стійкі до розтріскування та хвороб сорту цієї культури.

Україна перебуває серед лідерів зі створення нових сортів соковитої ягоди. Близько 500 нових сортів черешні створили за останні 30 років. Більш як 100 видів ягоди розробили українські селекціонери. За цим показником наша країна посідає перше місце у світі та значно випереджає США, Росію, Румунію, Канаду, Францію, Італію та Угорщину.

Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також