Третина кави на українському ринку є підробкою – Гетманцев

Ринок контрафактної кави в Україні сягає 30%.
Про це заявив глава Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.
“Процвітає контрафакт і підробка світових та українських брендів, а також продаж під брендами на ринках та через інтернет того, що кавою називати не можна, з мальтодекстрину”, — заявив він.
Як уточнив Гетманцев, мальтодекстрин — це речовина, яку додають у каву замість кави, коли роблять контрафакт.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
За його словами, таку інформацію він отримав під час зустрічі з виробниками кави.
“Ситуація на ринку одночасно жахлива та типова для нашої країни. 30% ринку в тіні. Гранульована кава завозиться за митною вартістю нижче за зелене зерно”, — розповів глава фінкомітету.
Він зазначив, що в Україні є люди, які прикривають такий бізнес.
“Бізнес … просить одного — виконати обовʼязок держави із забезпечення законної та прозорої роботи ринку. В цьому ж зацікавлені й споживачі кави, і сама держава, що збирає гроші на армію. У цьому не зацікавлені кілька сімей “бізнесменів”, що налаштували суперприбутковий бізнес під чужими брендами, без сплати податків та за рахунок нашого здоровʼя”, — зазначив Гетманцев.
Нагадаємо, шведська компанія з виробництва рослинних олій AAK оголосила про випуск замінника какао-масла (CBS). Запатентована сполука CBS на рослинній основі дає змогу використовувати до 15% інгредієнтів какао для смаку, CEBES Choco 15 від AAK також не містить трансжирних кислот (ТЖК).
Кава стала одним з найбільших програшів у ритейлерів у 2022 році: робуста впала на 23%, а арабіка втратила чверть своєї вартості.
З 1 квітня 2023 року вартість кави зросла. Українські мережі супермаркетів раптово підвищують ціни на каву всіх марок, цукор та навіть вершки.
Ключовий виробник какао-бобів у світі – Гана, попередила європейських покупців, що вони повинні бути готові платити за боби більше, оскільки продукція, вирощена відповідно до нових вимог ЄС, буде коштувати дорожче.
Валерія Пепеля