Новини / Трейдинг     09 грудня 2020 18:40

Торгова війна між КНР і Австралією набирає обертів – ABARES

До переліку товарів, експорт яких з Австралії до Китаю заборонений, може бути внесена австралійська пшениця. Її частка у китайському імпорті цього виду зерна складає близько 10%

Торгівельна війна між КНР і Австралією продовжує набирати обертів. Високі внутрішні ціни на зерно можуть підштовхнути імпорт пшениці в Китай у 2020-2021 роках до найвищого рівня за 25 років. Однак виробники пшениці з Австралії, швидше за все, не виграють від цієї ситуації через тривалу торгівельну напруженість між двома країнами. Про це, з посиланням на звіт Австралійського бюро сільськогосподарської та ресурсної економіки (ABARES) повідомляє World Grain.

Видання World Grain нагадало, що Китай вже заборонив ячмінь і широкий перелік  інших продуктів з Австралії. Напруженість також пов’язана з твердженнями Австралії про зростаючий вплив Китаю на її внутрішні справи (що КНР у свою чергу заперечує).

ЧитайтеВалерія Калашник: Ми розраховуємо на збільшення продажів у 2020 році більше ніж на 60%

В останні роки Австралія була найбільшим постачальником ячменя в Китай. ABARES повідомляє, що австралійським виробникам ячменю вдалося частково компенсувати втрату китайського ринку, переключившись на інші напрями поставок.

Тепер, за інформацією ABARES, Китай розглядає можливість додавання пшениці в список заборонених товарів з Австралії. При цьому зазначено, що на Австралію зазвичай припадає близько 10% імпорту пшениці в Китай. І, як робить висновок бюро, такі експортери, як США і країни чорноморського регіону, ймовірно, будуть прагнути замістити австралійську частку на китайському ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що експорт зернових з України продовжує стрімко уповільнюватися.

Фото: World Grain

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також