Новини / Трейдинг     08 грудня 2020 16:00

Експорт зернових з України продовжує стрімко уповільнюватися

Станом на початок цього тижня, у порівнянні з аналогічним періодом минулого маркетингового року, експорт зерна зменшився на 4 млн тонн

Експорт зернових з України продовжує уповільнюватися, а темпи скорочення зростають. Так, станом на 7 грудня, у порівнянні з аналогічним періодом минулого маркетингового року, експорт зерна зменшився на 4,007 млн тонн. Ще тиждень тому, «відставання» складало 3,44 млн тонн. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал АПК України міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

За даними порталу, загальний обсяг експорту зернових на 7 грудня склав 22,297 млн тонн, а окремо протягом першого тижня грудня, трейдери відвантажили за кордон 650 тис тонн зерна.

У розрізі культур показники експорту з початку 2020/2021 маркетингового року наступні:

  • пшениця – 12,1 млн тонн (окремо за грудень – 103 тис тонн);
  • кукурудза – 6,123 млн тонн (за грудень – 541 тис тонн);
  • ячмінь – 3,705 млн тонн (поставок у грудні не зафіксовано).

ЧитайтеЩо треба врахувати в українському Green Deal аби не зашкодити агровиробництву

Крім того, з початку року за кордон було продано 1,7 тис тонн жита і 69,9 тис тонн борошна всіх видів.

Відставання показників експорту у порівнянні з минулим роком сформовано за рахунок менших обсягів поставок пшениці (на 1,715 млн менше) і, головним чином, кукурудзи – падіння обсягів склало 2,475 млн тонн у порівнянні з аналогічним періодом минулого маркетингового року.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що селекціонери у Німеччині почали повертатися до традиційних сортів кукурудзи.

Фото: World Grain

Читайте також