Новини / Овочівництво     20 лютого 2021 12:01

Селекціонери Німеччини вивели спеціальні сорти фітнес-картоплі

Новий продукт з низьким вмістом вуглеводнів має чутке позиціонування на людей, що є прибічниками здорового способу життя

Заведено вважати, що картопля містить занадто багато вуглеводів і тому не підходить для прихильників здорового способу життя. Натомість, в опублікованому прес-релізі німецька компанія з виробництва сортів картоплі EUROPLANT Pflanzenzucht GmbH заявляє: тепер, коли вона підтримує тенденцію до низьковуглеводого харчування, пропонуються відповідні сорти картоплі. Про це повідомляє офіційний сайт компанії.

«Попит величезний. Люди, які цінують низьковуглеводну дієту, тепер мають альтернативу», – стверджує Йорг Ренатус, керуючий директор EUROPLANT.

Інноваційні сорти картоплі мають середній відносний вміст енергії як мінімум на 30% нижче, аніж у звичайній картоплі, яка продається в роздрібних магазинах. Ці сорти вирощуються спеціально відібраними кваліфікованими фермерами, сертифікованими за німецькими стандартами QS – Quality and Security. Це одна з найбільших в Європі систем контролю якості продуктів харчування від сільських виробників до роздрібної торгівлі, що була започаткована для м’яса і м’ясних продуктів, а у 2004 році стандарт був поширений на ланцюжок поставок фруктів, овочів і, власне, картоплі. Тож, продукти можуть набути статусу «з низьким вмістом вуглеводів» лише за умови дотримання всіх жорстких вимог законодавства.

ЧитайтеДо 2025 року в Україні збудують 35 нових картоплесховищ – УАВК

Поза сумнівом, якщо низьковуглеводна картопля прийдеться до смаку прихильникам здорового способу життя, виведенням таких сортів займуться усі основні гравці ринку. Відповідно, буквально на очах виникне нова галузь картоплярства, вочевидь, у нарямку органічного землеробства. Отже, це буде елітний продукт, за вирощування якого цілком можуть взятися українські фермери – збут на європейському ринку буде гарантований.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада затвердила проєкт про стимулювання фермерських господарств.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також