Новини / Тваринництво     10 лютого 2022 21:05

Тенденція до зростання вартості м’яса збережеться у 2022 році – НААН

Якщо свинина і курятина все ще залишаються більш-менш доступними для пересічних українців, то яловичина і телятина вже майже перейшли у розряд делікатесів

Економісти підрахували, що протягом першого півріччя в середньому ціни на продукти зростуть на 20-22%. Вартість м’яса також зростатиме, а найбільше – яловичина, кількість якої обмежена на ринку через зниження чисельності поголів’я великої рогатої худоби. У І півріччі 2022 року збережеться тенденція підвищення цін, як мінімум, на 15-20 %.

Про це повідомив президент НААН України, академік Ярослав Гадзало.

За його словами, Україні не загрожує продовольча криза: завдяки рекордному врожаю 2021 року держава має достатні запаси зерна. Однак через подорожчання енергоносіїв ціни на агропродукцію б’ють рекорди.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

Підвищення цін на м’ясо спостерігається по всіх товарних позиціях, але якщо свинина і курятина все ще залишаються більш-менш доступними для пересічних українців, то яловичина і телятина вже майже перейшли у розряд делікатесів.

Незважаючи на всі зусилля, зокрема й науковців, і підготовлені програми, поголів’я у 2021 році зменшилося навіть у порівнянні з попереднім роком. А за весь період української незалежності – більше, як у 5 разів.

На підприємствах України, у великих фермерських господарствах залишилося лише 400 тисяч корів. А найгірше те, що скорочується й кількість тварин у приватному секторі.  Загальна чисельність поголів’я корів становить близько 1,5 млн. Тоді як у 1991 році їх було близько 7,5 млн.

“Наразі найбільша кількість поголів’я – у господарствах НААН України. На Харківщині у нас є господарство, де чисельність великої рогатої худоби складає тисячу голів, в багатьох племінних підприємствах є по 600-800 корів, на сьогодні це – дуже багато. Таких господарств у державі є лише декілька”, – наголосив Гадзало.

Водночас він зауважив, що має сподівання на стабілізації цін.

“Можливо, знизяться ціни на енергоносії. Можливо, ціни на продукти стабілізуються на нинішньому рівні, і завдяки підвищенню заробітних плат, пенсій, купівельної спроможності українців продукція буде доступнішою”, – говорить Гадзало.

Підписуйтеся на LANDLORD у Facebook: тільки найголовніші новини

Нагадаємо, з листопада 2020 року по листопад 2021 року в Україні подорожчали всі продукти тваринного походження.

Також стало відомо, що у 2030 році переважна частина протеїнів будуть рослинного типу, а м’ясо вирощуватимуть у пробірках. Про це заявив український економіст, стратег, бізнесмен Андрій Длігач, підкресливши, що Україна вже зараз має повністю переорієнтовувати сільське господарство.

Раніше Landlord розповідав, що американська компанія Beyond Meat випустила на ринок новий продукт — веганську курятину.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також