Новини / Техніка / Технології     24 лютого 2024 16:16

У Чехії тестують роботів-збирачів суниці


На сімейній фермі Ráječek у Брно (Чехія) протестували двох роботів компанії Fravebot: Fravebot Scout – для моніторингу стану та стиглості рослин та Fravebot Harvestor – для збирання врожаю.

Про це повідомляється на сайті компанії-партнера Siemens.

Ферма вирощує суницю в теплицях.

“Розподіл робочих завдань між двома типами роботів корисний у багатьох аспектах, — пояснює Вратислав Бенеш, головний конструктор Fravebot і засновник компанії. “Scout”. – Їх головним завданням є стеження за рослинами, пересуваються по теплицях швидше, і якби вони паралельно виконували ще якусь роботу, це б їх затримало. Це навпаки – робочі роботи ефективно працюють у випадках, коли вони виїжджають лише туди, куди вони потрібні”.

Він додав, що робот-збирач збирає по 25 кг ягід на годину, як і людина.

Крім роботів, на фермі Ráječek ключовим є середовище Digital Twin від NVIDIA. Він допомагає розробляти, симулювати та розгортати штучний інтелект, який є мозком роботів. Завдяки навчанню за допомогою Digital Twin рослин і фруктів у NVIDIA Omniverse роботи здатні виявляти хвороби та шкідників у реальному світі. Інтерфейс між реальним і цифровим світом походить від відкритої цифрової бізнес-платформи Siemens Xcelerator.

Читайте також: У США розробили робота, який смажить котлети для бургерів

Завдяки технологічній бібліотеці програмування та керування роботом легше, ніж будь-коли, усуваючи необхідність мати два середовища програмування. Це означає, що поєднання між реальним і цифровим світами ближче та простіше, ніж будь-коли.

Нагадаємо, в Австралії планують розпочати селекцію сортів суниці садової, призначених для збору роботами. Очікується, що роботи з селекції триватимуть 4 роки й потребуватимуть фінансування щонайменше $11,5 млн.

Ізраїльський стартап MetoMotion зазначає, що безпілотна машина скорочує витрати на збирання врожаю на 50%; стартап прагне зібрати 8 мільйонів доларів для розширення виробництва. Компанія розробила першого робота зі штучним інтелектом для збору помідорів, який може скоротити потреби у робочій силі під час збирання врожаю приблизно на 90% та знизити виробничі витрати приблизно на 50%.

Новини за темою:  Усунення витоків масла двигуна мотоцикла

Швейцарська дослідницька компанія ETH Zurich за два роки досліджень розробила робота-збирача, який здатний замінити 3,5 працівника, збирає томати без пошкоджень.

Вчені створили міні робота-фею для запилення рослин.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також