Новини / Технології     09 травня 2024 19:58

Спадкоємець м’ясного бізнесу продав компанію та інвестував у лабораторне м’ясо

Найкраще, що може статися, - це світ, де тваринам не доведеться страждати, - зазначив підприємець

Колишній власник глобального постачальника в’яленого м’яса (прошутто та салямі) компанії Daniele Давид Дукчевіч, продав родинний бізнес у США, та доєднався до когорти інвесторів у культивоване м’ясо, передає newfood.

Дукчевіч розповідає, що його сім’я продала компанію у 2019 році, під час пандемії COVID-19. Покупцем виступила Entrepreneurial Equity Partners, чиказька приватна компанія, що інвестує в харчову промисловість. Згідно з угодою, родина засновників продовжить брати участь у бізнесі, а компанія залишиться в Род-Айленді, де вона з’явилася в 1976 році.

Після продажу сімейного бізнесу, яким він керував разом з братом, Дукчевіч з дружиною та трьома маленькими дітьми вирішив прожити рік у Швейцарії, щоб подумати, чим займеться далі.

Знаєте, я возив дітей до школи, і просто гуляв чудовими гірськими стежками, та слухав багато подкастів. Один із тих, який неймовірно вразив мене, стосувався клітинного сільського господарства та м’яса, вирощеного в лабораторії. Тоді вперше я почув цю концепцію, і був просто приголомшений, – згадує спадкоємець м’ясного бізнесу.

Після революції, яку Uber вдалося зробити таксі або AirBNB з бронюванням готелів, Дукчевічу стало дійсно цікаво, який переворот нова технологія може зробити у такій традиційній сфері як виробництво свинини.

Після цього Дукчевіч подарував $1 млн Університету Тафтса, де раніше навчався сам, на підтримку дослідницького проєкту з клітинного виробництва м’яса, та продовжує вивчати інші можливості інвестування у сектор майбутнього.

Найкраще, що може статися, – це світ, де тваринам не доведеться страждати, – зазначив він.

Також Infinite Roots покладається на особливий смак коренів грибів.

Читайте також: Вчені створили м’ясоподібні волокна з синьо-зелених водоростей

Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.

Новини за темою:  Блокаду кордону знято: польські перевізники припинили протест на пункті «Дорогуськ – Ягодин»

Піонер в галузі виробництва культивованих морепродуктів, компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.

Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.

Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.

Cargill інвестує в нові технології для розробки альтернатив рослинного м’яса. Цього разу фінансування від харчового гіганта отримав іспанський стартап Cocuus

Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.

Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.

З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.

Найбільша у світі меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.

Новини за темою:  Заморозки та мінлива хмарність: яка погода чекає українців 8 травня

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також