Австралійська компанія Vow отримала схвалення Сінгапурського харчового агентства на виробництво та продаж першого в світі продукту з культивованого перепела, передає newfood.
Vow створює культивоване м’ясо із клітин рідкісних японських перепелів Coturnix japonica.
Продукт вирощують без застосування суперечливої фетальної бичачої сироватки та антибіотиків, щоб отримати дійсно етичну альтернативу традиційному м’ясу.
З цим кроком Vow стає четвертою компанією у світі, яка отримала схвалення на культивований м’ясний продукт (після американських компаній UPSIDE Foods і GOOD Meat та ізраїльської біотехнологічної компанії Aleph Farms).
Vow – компанія, яка дійсно лишає слід в історії. Раніше вона привернула увагу всього світу тим, що виростила із гену мамонта доісторичне м’ясо на фрикадельки. Тепер Vow взялася за іншу рідкісну тварину, і цього разу – у промислових масштабах.
Культивовані перепілки випускатимуть під брендом Forged.
Генеральний директор Vow Джордж Пеппоу вважає, що кухарі створили справжній шедевр із клітинного м’яса перепелів – “з унікальними смаками та текстурами, які ще ніхто ніколи не пробував”.
З етичного м’яса готують надзвичайно смачне парфе з додаванням масла, цибулі шалот, крохмалю, портвейну, часнику, бренді, овочевого і фруктового концентратів, оливкової олії, солі й чебрецю.
До того як отримати схвалення на культивоване м’ясо Vow займалася його розробкою протягом 5 років. Загальна сума фінансування компанії наразі складає $56 млн.
Нагадаємо, майбутнє м’яса – не в промислових фермах чи відгодівельних комплексах. Майбутнє – це скоріше завод для вирощування, де клітини беруться з ембріонів і культивуються у курячу грудку, стейк чи омара лише за кілька тижнів.
Компанія Finless Foods готується випустити на ринок свою першу асортиментну позицію — рослинний тунець.
Веганський продукт посів перше місце в категорії “М’ясний продукт року для сніданку” в межах щорічної нагороди Mindful Awards, яка відзначає найкращі компанії, послуги та продукти у споживчому сегменті.
Світовий гігант агробізнесу Cargill, спільно з іспанською компанією Cubiq Foods, працює над новою технологією виробництва жирів. Нова технологія підійде для альтернативних м’ясних та молочних продуктів рослинного походження, де жири та олії допомагають забезпечити структуру, смак, текстуру та поживний профіль.
Американські інженери описали спосіб вирощування у лабораторії штучного сала для покращення смакових і фізичних властивостей вирощеного м’яса. Досліди з тваринними жировими клітинами показують, що їх можна вирощувати тонкими шарами, після чого об’єднувати у тривимірну масу, що нагадує справжню жирову тканину тварин.
Американська харчова технологічна компанія Motif FoodWorks випустила свій перший продукт, орієнтований на споживача, — гамбургери на рослинній основі Motif BeefWorks.
З листопада компанія GG (GG plant-based food products) вела на ринок рослинну альтернативу кальмарам.
Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) завершило першу передпродажну консультацію щодо харчових продуктів для людей, виготовлених із культивованих клітин тварин.
Компанія Fiber Foods, створена та очолювана угандійськими жінками, перетворила плід з найменш приємним запахом – джекфрут – на поживний інгредієнт, що замінює м’ясо, передає newfood. Насправді за використання джекфрута у створенні альтернативи м’ясу взялося вже чимало компаній – Jack & Annie, Upton’s Naturals, Karana, The Jackfruit Company. Проте тільки Fiber Foods підійшла до цього процесу унікальним способом – зневоднивши інгредієнт.
Найбільша меблева компанія IKEA виготовлятиме фрикадельки з “м’яса” рослин, пише Forbes. Рівень викидів парникових газів під час їх виготовлення складе лише 4% від обсягу викидів, що з’являються при приготуванні справжнього м’яса. До складу рослинного делікатесу увійде гороховий протеїн, овес, яблука та картопля. У компанії обіцяють, що веганські фрикадельки виглядатимуть як м’ясо та матимуть ідентичний смак.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!