Новини / Політика     20 травня 2020 11:50

Тарас Висоцький: ми виносимо законопроект про агрострахування на публічне обговорення

Поточна модель державної допомоги через спрямування бюджетних коштів через Аграрний страховий Пул виявилася неефективною та потребує реформування

Вже на поточному тижні новий законопроект про агрострахування буде винесений на публічне обговорення. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

За його словами, наразі через відсутність опадів в Україні загинули майже 400 тис га посівів. Головним чином постраждала Одеська область, де втрачено біля 310 тис га озимих культур.

«Це не перший випадок такої масштабної загибелі сільськогосподарських культур від негоди, а зі зміною клімату розраховувати, що стихії будуть надалі прихильними до агровиробників, не доводиться. Щоразу, у випадку таких масштабних втрат, аграрії змушені просити допомоги у держави, а органи влади у терміновому порядку шукають підтримки у ситуації економічної кризи. Системно вирішити цю проблему може лише агрострахування», – сказав Тарас Висоцький.

Читайте: В Україні почали падати закупівельні ціни на пшеницю 

Втім, поточна модель державної допомоги – спрямування бюджетних коштів через Аграрний страховий Пул – виявилася неефективною та потребує реформування. Тому, пропонується наступний механізм: буде необхідно укласти договір страхування, подати через страхову компанію звітність, і вже наступного місяця страхова компанія може отримати компенсацію від держави. Все повинне без будь-яких страхових пулів, комісій та можливостей вибирати кому давати, кому – ні.

При цьому, Тарас Висоцький підкреслив, що страхування – не дешевий продукт. За його розрахунками, потреба в таких коштах на 2021 рік для покриття 5 млн га посівів становить 2 млрд грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про наслідки посухи у Бессарабії.

Джерело: ЛIГАБiзнесIнформ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також