Новини / Рослинництво     19 травня 2020 15:25

В Україні почали падати закупівельні ціни на пшеницю

Найбільше ціни знизилися у Житомирській області. Внутрішні ціни на кукурудзу і ячмінь залишаються стабільними

Директорат розвитку аграрного сектору Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднив інформацію про рівень середніх цін на основні види сільськогосподарської продукції та продукти її переробки станом на 15 травня 2020 р.

Пшениця

Отже, середня ціна на пшеницю 3 класу наприкінці минулого тижня в Україні становила 5577 тис. грн/т проти 5584 тис. грн/т тиждень тому (всі ціни тут і надалі наведені без ПДВ). Тобто за минулий тиждень на внутрішньому ринку сформувався медвежий тренд ціни на культуру, на відміну від більш раннього періоду, коли ціна зростала. Тим не менш, актуальна ціна на 5% більше показника, що було зафіксовано рік тому.

Найбільш високу закупівельну ціну на пшеницю 3 класу дають на Дніпропетровщині – 6360 грн/т – це плюс 36% по року і 4% по місяцю. Нагадаємо, що минулого тижня найдорожча пшениця була у Чернігівської обл. – 6523 грн/т.

Читайте: Погодні умови продовжують завдавати збитків аграріям по всій Україні – ВАР 

Цей приклад добре ілюструє загальне падіння внутрішньої ціни на культуру – за сім днів що минули, максимальна позначка впала на цілих 163 грн/т.  До речі, саме Чернігівщина після рекордів тижня сім днів тому, «просіла по ціні» найбільше серед інших регіонів.

Також порівняно суттєво, на 3%, знизилась ціна на пшеницю на Житомирщині – до 5900 грн/т. Найнижчу закупівельну ціну знову мають виробники у Рівненський області – там вона становить 4425 грн/т.

Кукурудза

Середня ціна на кукурудзу в Україні становить 4590 тис. грн/т (без ПДВ), як і минулого тижня. Найнижча закупівельна ціна знов-таки у Рівненській обл. – 3450 грн/т (змін із рівнем минулого тижня немає).

Найбільше падіння цін на кукурудзу протягом семи днів зазнала Запорізька обл. – мінус 3% (до 4805 грн/т).

Найкращі справи, як і тиждень тому, у Чернігівському регіоні. Середня закупівельна ціна на кукурудзу зараз там становить 5288 грн/т проти 5253 грн/т, що фіксували на 8 травня.

Ячмінь

Що стосується ячменю 3 класу, то середня ціна на культуру станом на 15 травня в Україні становила 4466 грн/т. Маємо деяке збільшення, адже тиждень тому цей показник дорівнював 4423 грн/т. Актуальний рівень на 14% нижче показника минулого року, але на 3% вище цін на ячмінь, що було місяць тому.

Найкращу ціну  – 5000 грн/т – мають на Чернігівщині. У порівнянні із минулим тижнем вона збільшилась на 50 грн. Найнижча ціна – 3500 грн/т встановилась на Рівненщині.  Найбільше – па 6% –  за тиждень підросла ціна на ячмінь на Волині, же вона становить 4600 грн/т.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про динаміку експорту пшениці з України у травні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також