Новини / Трейдинг     11 грудня 2020 11:40

Ситуація на світовому ринку пшениці у 2021 році стає непередбачуваною

Через поганий стан озимих посівів культури у РФ, пропозиція пшениці з боку найбільшого світового експортера поки не може бути обрахована.  На 22% площ пшениці сходи у незадовільному стані, ще на 2,42 млн га – не зійшли

Ситуація на глобальному ринку пшениці у 2021 році поки виглядає непередбачуваною через різке погіршення оцінок стану озимих посівів культури у найбільшого світового експортера – РФ. Про це на своїй сторінці Facebook повідомив Алекс Ліссітса, президент асоціації «Український клуб агарного бізнесу».

«У Росії урожай зернових у 2021 р. може бути істотно нижчим, ніж цьогоріч, оскільки частка озимих в поганому стані є рекордно високою. На 4,28 млн га посівів, а це 22% від загальної площі, озимі в поганому стані, ще на 2,42 млн га взагалі не зійшли», – розповів Алекс Ліссітса.

Як зазначає експерт, такий показник загибелі і пошкодження озимини зафіксований вперше з 2013 року і ці втрати навряд чи вдасться компенсувати.

Водночас, у вчорашньому звіті по стану зернового глобального ринку USDA зазначено, що прогноз виробництва пшениці у поточному, 2020/2021 маркетинговому році збільшено до 773,7 млн тонн.

ЧитайтеОлександр Головін: Ми збільшимо фінансування партнерських програм до $150 млн

При цьому, найбільше на перегляд прогнозу вплив мало очікування зростання валового збору пшениці у Австралії на 1,5 млн тонн (до 30 млн тонн) і саме у Російській Федерації – на 0,5 млн тонн (до 84 млн тонн).

У USDA підкреслили, що для Австралії, РФ і Канади валовий збір пшениці цього року займає друге місце за розміром за всю історію спостережень. Водночас, згідно зі звітом, для України прогноз залишився без змін – виробництво на рівні 25,5 млн тонн, а експорт – 17,5 млн тонн (цей розмір граничних обсягів експорту встановлений меморандумом, що підписали учасники ринку з міністерством економіки України).

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2021 році ЄС очікує на збільшення валового збору зерна на 10 млн тонн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також