Новини / Рослинництво     10 грудня 2020 12:25

У 2021 році у ЄС очікується збільшення збору зерна більше ніж на 10 млн т

Згідно з попереднім прогнозом, зростання виробництва зерна насамперед відбудеться за рахунок значного зростання валового збору пшениці. Також вищи буде виробництво ячменю і кукурудзи

Згідно із першим прогнозом COCERAL (європейська асоціація, що представляє торгівлю зерновими, рисом, кормами, олійними культурами, оливковою олією та ін.) сукупний врожай зерна в країнах Євросоюзу та Великобританії у сезоні 2021 року очікується на рівні 307,4 млн тонн. У поточному сезоні у Європейському Союзі було зібрано 295,7 млн. Про це повідомляє World Grain.

У звіті, опублікованому 9 грудня, передбачається, що виробництво пшениці (за винятком твердих сортів) зросте із 127,9 млн тонн до 143 млн тонн завдяки більшим площам посівів та вищій врожайності у Франції, Німеччині, Великобританії та у балканських країнах, де несприятлива погода вплинула на останній урожай.

Також COCERAL прогнозує виробництво ячменю в ЄС та Великобританії у 2021 році на рівні 61,5 млн тонн проти 63,1 млн тонн, зібраних у поточному році.

ЧитайтеВалерія Калашник: Ми розраховуємо на збільшення продажів у 2020 році більше ніж на 60%

Своєю чергою, врожай кукурудзи у цьому регіоні у 2021 році COCERAL обраховує на рівні 63,1 млн тонн, порівняно із цьогорічним врожаєм у 62,8 млн тонн, завдяки значно вищим показникам у балканських країнах на тлі часткового скорочення площ під цією культурою в деяких інших країнах-членах ЄС.

Також прогнозується, що врожай ріпаку зросте із 16,9 млн тонн до 17,8 млн тонн через трохи вищу врожайність в низці країн, включаючи Німеччину, Францію, Великобританію, Румунію, Болгарію та Угорщину.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2021 році на світовому ринку очікується дефіцит цукру.

Читайте також