Новини / Фінанси     10 грудня 2020 16:30

Олександр Головін: Ми збільшимо фінансування партнерських програм до $150 млн

Генеральний директор Кернел-Трейд, директор із закупівель зернових та олійних культур Kernel вважає, що партнерські програми мають велике майбутнє і компанія буде розширювати їх фінансування

Попри те що поточний сезон став вкрай складним для українського аграрного ринку, компанія Kernel продовжить розширювати свої фінансові програми. Якщо два роки тому обсяг фінансування партнерів компанії становив $40–41 млн, то цього року показник зріс до $116 млн. Понад те, у планах компанії на 2021/2022 маркетинговий рік — збільшити фінансування партнерських програм до $150 млн. Про це розповів на відкритті онлайн-конференції PRO100 AGRO 2020 директор із закупівель зернових та олійних культур Kernel Олександр Головін.

«Крім того, ми постійно переглядаємо відсоткові ставки за кредитами, що отримують партнери, у бік зменшення. Наші партнери, які з року в рік виконують свої зобов’язання, можуть розраховувати на постійне зниження відсоткових ставок», — зазначив він.

Окремо Олександр Головін зупинився на доступності форвардних програм, які пропонує Kernel. Він підтвердив, що рік був непростим — такої цінової інверсії на ринку не було з 2013-го. Тобто протягом останніх семи років ціни форвардів завжди були вищими від цін фізичного ринку.

«Цього року виникла цінова інверсія, що викликала проблеми з виконанням форвардних договорів у масштабах країни. Ми вдячні всім нашим партнерам, які виконали зобов’язання. Ще раз повторю: сім років форвард був вигіднішим за фізичний ринок, і ми не будемо відмовлятися від цього інструменту та віримо у нашу форвардну програму. Існують інструменти хеджуватися від цінових ризиків. По-перше, використовувати біржові інструменти. По-друге — опціон з фіксацією мінімальної ціни. У Kernel такі інструменти є, і ми запрошуємо всіх скористатися ними», — наголосив директор із закупівель зернових та олійних культур.

Утім, минулий рік став рекордним для Kernel — експорт зерна сягнув 8 млн т, що є рекордом як для самої компанії, так для будь-якої компанії України. І, як підкреслив Олександр Головін, Kernel продовжує рухатися до своєї мети — експорт 9 млн т зерна на рік. У цьому маркетинговому році частка компанії у загальному експорті зерна зросла до 15,3% (у минулому році була близько 13%).

Для таких планів є підстави — компанія завершує інвестувати в будівництво «Трансгрейнтермінала» у порту «Чорноморськ». Таким чином, загальна потужність терміналів Kernel — «Трансбалктермінала» і «Трансгрейнтермінала» — сягатиме 10 млн т зерна на рік. Вони зможуть приймати 600 авто та 450 вагонів на добу, а потужності одночасного зберігання становитимуть 470 000 т.

Як зазначив Олександр Головін, партнерство є цінністю, яку розуміють усі аграрії, — кількість учасників програми Kernel Open Agribusiness за рік зросла удвічі, а земельний банк партнерів вже сягає 65 000 га.

З вересня компанія змінила умови входу до клубу — тепер немає вимоги продавати частку в підприємстві у 10%, відсутній дисконт для учасників по ціні та продукція закуповується «за ринком».

Читайте також