Новини    12 лютого 2024 16:04

Сильна магнітна буря накриє Землю: чим небезпечні спалахи на Сонці

Пік магнітної бурі припадає на 12-13 лютого, тож метеозалежним особам варто це врахувати

Землю накриє потужна магнітна буря. Вона розпочалася вже ввечері 11 лютого і досягне свого піка протягом 12-13 лютого, інформують на порталі Meteoagent у прогнозі сонячних спалахів на лютий 2024 року.

Прогноз сонячних спалахів і штормів розраховується за допомогою супутникових систем NOAA, TESIS і наукових міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу. Дані надходять від активності Сонця (зазвичай, кожні 10 хвилин).

Попередження про сонячні спалахи та шторми на найближчі дні місяця відмічено у календарі.

Зауважимо, основні симптоми, які можуть відчувати метеозалежні: головний біль, запаморочення, нудота, біль у суглобах, втома, безсоння.

Під час магнітних хвиль низка фахівців рекомендують збільшити фізичне навантаження. Також варто обмежити вживання смаженої, жирної, гострої їжі, фастфуду, та й солодощів. Натомість споживайте більше овочів, фруктів, зелені, риби. Намагайтеся пити більше води.

Також лікарі радять збільшити період сну до 7 годин на добу.

Довідка. Корональні викиди маси, що призводять до появи геомагнітних бур на Землі, виникають в особливих регіонах на Сонці, які називаються сонячними плямами. Коли лінії магнітного поля на поверхні Сонця стають надто заплутаними і раптово розриваються, відбувається спалах, але він не завжди супроводжується, як у цьому випадку, викидами плазми. Якщо сонячна пляма спрямована у бік нашої планети, то потік плазми, що летить крізь космос із величезною швидкістю, врізається у наше магнітне поле.

Минулими місяцями на Сонці відбувається дуже багато спалахів із корональними викидами маси, і це відбувається не просто так. Річ у тім, що на Сонце існує 11-річний цикл його активності з періодами затишшя і максимального підйому. Останній називається сонячним максимумом і наша зірка поступово до нього наближається.Згідно з прогнозами вчених, пік сонячної активності настане в липні 2025 року, а до цього на нашій зірці все частіше відбуватимуться виверження, які викликатимуть геомагнітні бурі різної потужності.

Новини за темою:  Сильний вітер і дощі з грозами: частину України накриє негода 4 травня

Зауважимо, для багатьох людей відмова від улюблених солодощів при переході на здоровий спосіб харчування є викликом. Проте, за даними Міністерства охорони здоровʼя України, можливо поєднувати задоволення від печива та цукерок зі здоровим харчуванням, дотримуючись певних правил.

Солодкі продукти можуть надавати швидкоплинне задоволення, проте їхнє надмірне споживання може негативно впливати на здоров’я, сприяючи розвитку ожиріння та діабету. Наприклад, переїдання солодкого порушує рівень інсуліну, виснажує можливості компенсації різких коливань рівня цукру в крові та впливає на метаболічні процеси.

За порадою експертів, існують прості правила, які допомагають насолоджуватися солодощами, мінімізуючи негативний вплив. Перш за все, важливо враховувати власні прагнення та дозволяти собі улюблені ласощі у помірних кількостях, комбінуючи їх зі здоровими продуктами.

Додатково, важливо встановлювати певні правила споживання, наприклад, обирати конкретний час та обмежену кількість. При цьому важливо уникати раптових збоїв у харчуванні, які можуть скасувати позитивні результати.

Підходом, який дозволяє поєднувати задоволення від солодкого зі здоровим харчуванням, є обмежене та регулярне споживання цих продуктів. Наприклад, дозволяти собі порцію солодощів один раз на тиждень та встановлювати конкретні обмеження.

Також можна замінити солодощі продуктами з низьким вмістом калорій, такими як фрукти, ягоди, сухофрукти чи горіхи. Це дозволяє отримувати задоволення від смаколиків, не враховуючи велику кількість калорій.

Нагадаємо, деякі закуски можуть порушити рівень цукру в крові та активізувати нервову систему, а також погіршити ваше травлення. І Сара Гароне, експертка з дієтології, розповіла про такі продукти.

Не рідко день розпочинається з запашного напою: або чорної кави, або з ароматного чаю. І той, і той напій можуть принести організму користь, а яку саме, розповіла дієтологиня Крісті Дель Коро.

Новини за темою:  Спекотно вдень, але морозно вночі: яка погода чекає українців 29 квітня

Схильність споживати їжу з високим вмістом жиру та цукру може бути вродженою або розвинутися в результаті надмірної ваги. Але науковці вважають, що мозок засвоює цю звичку — дослідження.

Мандарини можуть принести вашому організму чимало користі. Ці фрукти некалорійні, проте містять більше вітамінів, ніж ви можете собі уявити.

Буряк має чимало переваг для здоров’я, та його приготування може забрати чимало часу. Одначе, цей коренеплід можна додати до раціону навіть у сирому вигляді.

Нині все більше осіб страждає від різноманітних розладів сну. Водночас покращити якість нічного відпочинку можна, якщо налагодити свій раціон та вживати корисні продукти.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...