Новини / Інвестиції / Фінанси     22 лютого 2022 13:03

Світовий банк допоможе відновити системи зрошення на Луганщині

Світовий банк здійснив відбір фірми "УкрАгроКонсалт" для підготовки дослідження про кліматично розумне ведення сільського господарства

Світовий банк провів місію з підтримки впровадження проєкту “Східна Україна: возз’єднання, відновлення, відродження (Проєкт 3В)” на території Луганської області. Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації на сторінці у Facebook.

Світовий банк за допомогою фінансування Багатопартнерського трастового фонду здійснив відбір фірми “УкрАгроКонсалт” для підготовки дослідження про кліматично розумне ведення сільського господарства в Луганській області.

“Окрім визначення хороших кліматично розумних сільськогосподарських практик, ця робота передбачає картографування систем зрошення в Луганській області, проведення первинного інформаційного дослідження іригаційних каналів з метою дослідження стану зрошувальних систем для подальшого її відновлення та обслуговування”, — йдеться у повідомленні.

В межах програми Світового банку “Оцінка кліматично оптимізованого сільського господарства в Луганській області” для участі в пілотному проєкті з агрохімічної паспортизації сільгосппідприємств рекомендовані такі господарства області: ПАТ “Бондарівське”, Старобільский р-н; ФГ “Темп”, Старобільский р-н; Сватівський р-н (Білокуракинська громада); СТО “Птиця”, Сватівський р-н (Білокуракинська громада); ФГ “Скай Агро”, Троїцький р-н; ФГ “Самур”, Троїцький р-н; СТОВ “Весна”.

Довідка. За час незалежності зрошувальні площі щороку стрімко скорочувалися і з 2,3 млн у 1990 році залишилося лише 550 тис. у 2021-му. Серед причин – і розкрадання обладнання помпових станцій, і високі тарифи за полив, і відсутність державних коштів на відновлення зрошувальної інфраструктури.

Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила закон про об’єднання водокористувачів, який дає старт іригаційній реформі, яка відкриває нові можливості для агросектору України.

Також повідомлялось, що відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також