Новини / Рослинництво     19 лютого 2022 19:52

В Україні стартує реформа зрошення, яка відкриває нові можливості для агросектору – Лещенко

Цим законом парламентарі заклали основи реформування меліоративної галузі України

Верховна Рада України ухвалила закон про об’єднання водокористувачів, який дає старт іригаційній реформі, яка відкриває нові можливості для агросектору України. Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко у Facebook.

“Цим законом парламентарі заклали основи реформування меліоративної галузі України, без якого б уже найближчими роками про ефективне ощадливе зрошення можна було б забути. Відтепер усі водокористувачі мають змогу гуртуватися в юридично зареєстровані об’єднання, брати на баланс об’єкти зрошувальних систем та управляти ними через колективні рішення, де голос кожного водокористувача буде важливий”, – йдеться в повідомленні.

На думку міністра, саме така форма управління галуззю зможе вивести її із занепаду.

“Зрошувальні системи повинні бути в управлінні тих, хто безпосередньо від них залежить. Це аграрії, землекористувачі та землевласники та точно не чиновник в Києві чи навіть в області… Без жодних перебільшень, цей закон є наріжним каменем не лише подальшого розвитку сільського господарства, а й реагування на кліматичні зміни, збереження ґрунтів та енергоощадливість у с/г виробництві”, – додав міністр.

Довідка. За час незалежності зрошувальні площі щороку стрімко скорочувалися і з 2,3 млн у 1990 році залишилося лише 550 тис. у 2021-му. Серед причин – і розкрадання обладнання насосних станцій, і високі тарифи за полив, і відсутність державних коштів на відновлення зрошувальної інфраструктури.

Нагадаємо, уряд схвалив надання державної підтримки сільгоспвиробникам, які використовують обладнання вітчизняного виробництва для гідротехнічної меліорації.

У такий спосіб міністерство діє за кількома напрямами підтримки та стимулювання розвитку сільського господарства України. Відтак, влада сприятиме вітчизняним виробникам сільгосптехніки та аграріям, які її використовують.

Раніше Landlord повідомляв, що сільгоспвиробництво за рік подорожчало на 40%.

Владислава Михайленко 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також