Новини    12 грудня 2017 15:00

Світові ціни на продовольство зменшились


У листопаді 2017 року середнє значення індексу цін Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних націй (ФАО) зменшилась на 0,5% в порівнянні з жовтнем. Але загалом продовольчі ціни зросли на 2,3% від минулорічних показників. Про це йдеться в оновлених даних організації.

Індекс продовольчих цін ФАО розраховується на основі середніх цін за п’ятьма товарними групами: зернові культури, рослинна олія, молочні продукти , м’ясо та цукор.

Так, минулого місяця, за інформацією ФАО, середнє значення індексу цін на зернові склало 153,1 пункту, що майже незмінно з показником жовтня. Однак, це нижче на 12 пунктів чи на 8,3 % від показника листопада 2016 року. З серпня ціни на зернові зберігають відносну стабільність. В ФАО це пов’язують зі збалансованістю попиту та пропозиції в світі, особливо на ринках пшениці та кукурудзи. Однак ціни на рис збільшились на 1,1%, це зумовлено активністю покупців та коливанням валютних курсів.

На ринку рослинної олії в листопаді спостерігалось підвищення цін, за індексом ФАО це 172,2 пункти або 1,2% вище рівня жовтня. Цей рекорд за останні дев’ять місяців обумовлений високим котируваннями соєвої, ріпакової і соняшникової олії.  Негативні погодні умови в Південній Америці вплинули на якість  сої. А чутки про те, що в Сполучених Штатах вміст олії в цих культурах нижче середнього, придало імпульсу цінам на сою.

Вартість соняшникової та ріпакової олії зросла під впливом високого попиту. А ось пальмова олія зменшилась в ціні. На це вплинуло підвищення імпортних мит урядом Індії і великою пропозицією з боку Малайзії. Високі котирування мінеральних олій також сприяли зростанню цін на рослинні олії.

Молочна продукція продовжила різке падіння в ціні. Така ситуація спостерігається вже другий місяць поспіль і на початок грудня мала 204,2 пункти що на 4,9% нижче рівня жовтня. Однак показник все ж у порівнянні з минулим роком на 9,6% вище. До зменшення цін призвело зростання виробництва молочної продукції у всіх провідних країнах-виробниках.

А ось середня ціна на м’ясо за останній місяць осені практично не змінилась в порівняні з жовтнем. Якщо ціни на світових ринках на свинину та баранину падають третій місяць поспіль, через млявий попит та великий обсяг пропозиції на експорт, то яловичина навпаки, росте через обмеження пропозиції на ринках країн Океанії.

На 4,5 % зросла ціна цукру у листопаді в порівнянні з жовтнем. Але це все ж на 26% нижча ціна в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. На ріст цін у 2017 році вплинуло скорочення експорту з Бразилії. Подорожчання нафти непокоїть трейдерів: пульпу цукрової тростини перекинуть на виробництво етанолу, що може призвести до збільшення дефіциту.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...