Новини    29 січня 2018 11:43

Сума шкоди від незаконних рубок в минулому році склала 157,5 млн грн


У 2017 році кількість зареєстрованих випадків незаконних рубок склала 7 тисяч. Обсяг вирубаних дерев становив трохи більше – 26 тис. куб. метрів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

За його даними, сума заподіяної шкоди у 2017 році склала 157,5 млн гривен. Загалом, кількість злочинів пов’язаних з несанкціонованою виробкою дерев почала зростати з 2014 року.

«Однак, варто зазначити, що у порівнянні з 2016 роком, обсяг незаконних рубок зменшився на 1,7 тис. куб. метрів. Звертаюся до начальників обласних управлінь та директорів лісгоспів: питання боротьби з незаконними рубками стоїть на контролі у керівництва держави. Тому, цю роботу необхідно забезпечити на належному рівні. В іншому випадку, Держлісагентство прийматиме відповідні організаційні рішення», – заявив він.

За даними Держлісагентства, найбільші обсяги незаконних рубок виявлені в лісах Рівненської області – 3,1 тис. куб. м. Друге місце займає Херсонська область – з 2,7 тис. куб. м. Третє- Львівська область, з 2,4 тис. куб. м. Харківська – 2,2 тис. куб. м, Закарпатська – 2,1 тис. куб. м, та Житомирська- 1,8 тис. куб. м області.

Також збільшилась кількість випадків незаконних рубок скоєних невстановленими особами.

«Найбільший такий відсоток у південних та східних областях України. У Миколаївській, Запорізькій, Херсонській та Донецькій областях він складає 93-98%. Це можна пояснити тим, що у зв’язку з відсутністю державного фінансування, немає коштів на утримання необхідного штату працівників державної лісової охорони», – зазначив Володимир Бондар.

За ловами заступника голови Держлісагентства, боротися з виявленням порушників в лісах України будуть, зокрема, за рахунок підвищення робочої дисципліни лісівників.

«Ми проаналізували, що в цілому рейдові бригади працюють добре. Однак, інколи, звітуючи до Держлісагентства про велику кількість проведених рейдів з охорони та захисту лісу, виявляється дуже низька їх ефективність. Тому у 2018 році, щоб посилити контроль, ми будемо встановлювати GPS-трекери на автомобілі державної лісової охорони,  з метою відстеження їх пересування», – зазначив Володимир Бондар.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...