Новини / Клімат     23 травня 2019 10:47

Страшенна злива перетворила поля під Кременчуком на болота

Постраждали посіви елітної пшениці, соняшника та кукурудзи на 10-15% площ у ПСП «Дніпровські зорі». Керівник підприємства каже, що під час злив поля нагадували «гірські річки у Карпатах». Проте фермер сподівається, що більшу частину посівів вдасться врятувати.

Про наслідки шаленої зливи та граду у Кременчуцькому районі написав на своїй сторінці у Facebook Володимир Сіора, заступник директора, головний агроном у приватному сільськогосподарському підприємстві «Дніпровські зорі». Він розмістив фото того, що наробила стихія в його господарстві. Злива розігралася якраз на свято Миколи Чудотворця, 22 травня. Фермер жартує, що то так привітав святий і не втрачає оптимізму.

«Чудотворець сьогодні з привітаннями також не забарився. Привітав з самого ранку зливою та градом. В 10.20 продовжує вітати дощем. Чи на цьому закінчиться? Чи будемо такі вітання приймати весь день? А може це на врожай? Найкращі, елітні посіви пшениці вже положило на землю. Овочам досталось сповна. Та всерівно вдячні, що хоч все не знищило….. Зробили вихідний і насолоджуємося погодніми умовами,» – пише Володимир Сіора.

Сьогодні Landlord зв’язався із головним агрономом ПСП «Дніпровські зорі» та розпитав про наслідки стихії на полях.

Володимира Сіора каже, що такої потужної зливи не бачив років 15. Найбільше постраждали посіви кукурудзи та соняшника у низинах. На сьогодні  соняшник і досі стоїть  у воді. Дісталося й елітній пшениці, і людським городам.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

– Учора я повертався о 12 годині з Кременчука, то потоки на полях були такі, як ото гірські річки в Карпатах. Там, де були схили та гирла старих річок, посіви кукурудзи просто змило, вона ж невелика була. На пагорбах кукурудза жива. Вимило незначні площі кукурудзи та соняшника. Насівати заново ніхто не буде. Пшениця на гірших по родючості ґрунтах вистояла, бо в неї колос був не дуже великий, вона легша. Її трішки намочило, градом побило, але вона вистояла. А насіннєві ділянки, де заводили елітний матеріал, нові сорти, де було краще живлення, догляд  – пшениця нахилилася та лягла на землю. Вона вже не підніметься. Але на останньому «колінці» сам колосок може піднятися вгору. Тому, якщо будуть сонячні дні, колос ще підніметься вгору, і, сподіваюсь, нам ще вдасться зібрати зерно. Звісно, врожаю хорошого не буде.

Читайте: На Житомирщині смерч знищив теплиці і 100 га лісу

Фермер каже, що елітну пшеницю сіяли із запасом, тому сподівається, що на насіння вирощеної елітної пшениці все ж вистачить. Він додає, що пшениця витримує затоплення 3-4 дні, і якщо за цей час зійде вода, то можна буде зібрати який не є урожай.

Усього у ПСП «Дніпровські зорі» 1050 га землі під посівами, затоплено 10-15 площ.  Доведеться рихлити 700-800 га площ – а це додаткові витрати для підприємства. Головний агроном каже, що під час цього внесуть додатково й азотні добрива. Попри те, що наробила негода, він сподівається, що волога дасть розвиток пізнім культурам.

– Спочатку ми були розстроєні, але зібралися, подивилися – траплялося  гірше. Тому налаштовані оптимістично, – каже Володимир Сіора.

Як повідомляв раніше Landlord, на початку травня зливи частково змили посіви соняшника і кукурудзи на заході України.

Фінанси        10 червня 2019 08:08

USAID виділяє $1 млн грузинським фермерам, у яких негода повністю знищила врожай

Фермери Грузії із регіону Шида Картлі, які повністю втратили урожай унаслідок граду в кінці травня, отримають $1 млн допомоги від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту Zrda Activity in Georgia.

Про це повідомляє EastFruit.

У результаті сильного граду в кінці травня в Шида Картлі було пошкоджено близько 10 000 га багаторічних і однорічних культур, збитків зазнали понад 7 тис. фермерів. На відновлення сільськогосподарської діяльності вони отримають цільову допомогу від держави та USAID.

Читайте: Як підкорити ринок Грузії: українських агровиробників запрошують у торгову місію

Державна підтримка передбачає одноразову допомогу в розмірі 200 ларі ($73,0) на кожен гектар, а також покриття протягом певного періоду вартості іригаційного обслуговування угідь.

USAID виділяє допомогу в розмірі $1 млн. Суму розподілять між фермерами і зарахують їм на спеціальні агрокарти. За цими агрокартами фермери зможуть придбати добрива, хімічні засоби для боротьби зі шкідниками та захворюваннями, посадковий матеріал тощо для продовження своєї фермерської діяльності.

Отримання фермерами допомоги від держави і USAID не скасовує страхового відшкодування збитків. Проте серед постраждалих договори агрострахування оформили лише близько 10% фермерів.

Landlord раніше повідомляв про те, що Україна та Грузія внесли зміни до Угоди про вільну торгівлю. Тепер українські виробники зможуть імпортувати сировину з Грузії, переробляти її та експортувати в країни ЄС з українськими сертифікатами походження з нульовою або пільговою ставкою мита.

Поділися

Рослинництво        06 червня 2019 10:57

На Херсонщині зливи знищують пшеницю

У Херсонській області полягли хліби у Білозерському, Бериславському, Каховському та Нижньосірогозькому районах. Урожай під загрозою втрати.

Про наслідки шалених злив на Херсонщині повідомляє Новий день. Як  пише видання, пшениця полягла через тривалі дощі, які подекуди супроводжувалися шквалами та градом.

Читайте: Страшенна злива перетворила поля під Кременчуком на болота

Синоптики прогнозують, що дощі на Херсонщині йтимуть принаймні ще тиждень. Це може призвести до гниття рослин, і аграрії втратять частину врожаю пшениці , озимого ячменю та деяких інших культур. Раїса Вожегова, директор Інституту зрошуваного землеробства (Херсон), член-кореспондент Національної академії аграрних наук підтверджує, що без втрат не обійдеться.

За її словами, на дослідних полях Інституту частково полягли спершу ячмінь, а після чергової серії і пшениця.

– Окрім процесів гниття та проростання на корені, висока вологість може спровокувати розвиток таких небезпечних хвороб, як мучниста роса, активізацію совки тощо. А часу для обробки посівів хімікатами практично не залишилося – врожай озимих уже дозріває, і невдовзі треба його збирати, — коментує Раїса Вожегова.

Як повідомляв Landlord раніше,  американські фермери пересаджують кукурудзу під проливним дощем.

Поділися

Садівництво        04 червня 2019 15:25

Відомі причини знищення врожаю черешні в Мелітопольському районі

Садівники Мелітопольського району заявили про те, що урожай черешні в цьому сезоні у них буде вдвічі менший за минулорічний. Причинами називають несприятливі погодні умови: заморозки, надмірні опади, які призвели до поширення тлі та плодової гнилі.

Про це повідомляє Укрінформ.

За словами директора ДУ «Мелітопольська дослідна станція садівництва імені М.Ф. Сидоренка ІС НААН» Володимира Сеніна, ранні сорти черешні дуже підмерзли. Зниження  температури до –4 °С у квітні також зашкодило пізнім сортам.

Читайте: Величезна пожежа на птахофермі під Києвом ВІДЕО ФОТО

Через дощі у травні, коли випало півтори місячні норми опадів, постраждав популярний сорт «Валерій Чкалов».

«У результаті рясних дощів ягоду “атакувала” тля і плодова гниль», – зазначає Володимир Сенін.

Малий урожай також очікують для черешні сорту «Францис». Крім того, керівник станції садівництва повідомив, що є «пусті» дерева, хоча для черешні не властива сезонність.

Проте садівники відзначають, що розмір ягід черешні більший, ніж у минулому сезоні. Найбільшу урожайність прогнозують для сорту «Мелітопольська чорна».

Landlord раніше повідомляв про те, що фермери Черкащини втратили 60% урожаю абрикосів.

Поділися

Новини        18 червня 2018 18:03

На Миколаївщині через негоду уповільнились жнива

На Миколаївщині уповільнився хід збирання ранніх сільськогосподарських культур через негоду, повідомляє департамент агропромислового розвитку Миколаївської обладміністрації.

«Через дощі, які пройшли локально на більшій частині території області, темпи жнив дещо стримуються. Сільгосптоваровиробники, які через погодні умови призупинили хід збирання ранніх, очікують першої можливості вийти в поле, щоб продовжити жнива», – йдеться в повідомленні.

Згідно з оперативними даними, на ранок 18 червня на Миколаївщині було намолочено майже 76 тис. тонн зерна нового врожаю. Найвища урожайність зафіксована у Первомайському (34,1 ц/га), Очаківському (33,6 ц/га) та Миколаївському (32 ц/га) районах. Середня урожайність ранніх зернових по області складає 26,5 ц/га.

Як повідомляв LANDLORD, станом на 12 червня в декількох районах південних областей стартував збір врожаю ранніх зернових та зернобобових культур.

Поділися