Новини    11 квітня 2023 11:14

Стали відомі лідери серед промислових свиногосподарств України


Лідером серед промислових свиногосподарств України за поголів’ям станом на 1 січня 2023 року стало СП ТОВ “Нива Переяславщини”. За ним йдуть “Агропродсервіс” та “Аграрна компанія 2004”.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного асоціацією “Свинарі України”, сайтом PigUa.info та журналом “Прибуткове свинарство”.

Зазначається, що дослідження охопило 59 промислових свиногосподарств з 19 областей України (не увійшли Донецька, Луганська, Рівненська, Сумська, Херсонська та Черкаська області) із загальним поголів’ям 1,74 млн гол., або 56% оцінюваної чисельності промислового поголів’я свиней, маточне поголів’я становить 131 тис. гол. (близько 65% сукупної кількості промислових свиноматок за попередніми оцінками на початок 2023-го року).

Експерти зазначили, що за 2021-2022 роки СП ТОВ “Нива Переяславщини” запустило в експлуатацію 12-й комплекс та вийшло на потужність 19,4 тис. свиноматок (+17,4% проти 2021-го), що збільшило загальне число тварин у компанії майже на 30%, а реалізацію на забій — у 1,5 раза. ПАП “Агропродсервіс” за аналізований період наростило маточне поголів’я на понад 20% та, відповідно, збільшило потужності власної відгодівлі, покращивши показник річної реалізації на забій майже на 2/3. Аналогічної стратегії дотримувалося і ПП “Аграрна компанія 2004”: додаткові 14% маточного поголів’я та розбудова власних відгодівельників дозволила збільшити чисельність утримуваного поголів’я на понад 40% проти 2021-го, а кількість пропозиції живця на забій — майже вдвічі.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Крім того, ТОВ АПК “Насташка” шляхом прирощення маточного поголів’я, реорганізації виробничих майданчиків та їх модернізації збільшило кількість утримуваного поголів’я та річну реалізацію на забій на 60%. Помітно зросла чисельність загального поголів’я (+58%) та реалізація на забій (+20%) у ТзОВ “Угринів Еко Ферм” шляхом заповнення попередньо збудованих потужностей. ТОВ “Стейкагро” за останні два роки вийшло на повні потужності роботи в закритому циклі, наростивши маточне та загальне поголів’я (+27% та 49% відповідно), що позбавило підприємство залежності від ситуації на ринку товарних поросят.

Зворотним шляхом — збільшення потужностей відгодівлі — розвивалися ТзОВ “Ґудвеллі Україна”, ТОВ “Дан-Фарм Україна”, ФГ “Новий рівень 2006”: розбудова та/чи модернізація власної відгодівлі дозволила підприємствам повністю відмовитися від реалізації товарних поросят або істотно скоротити та відгодовувати тварин самостійно, додали в асоціації.

Що нового на ринку свинарства в Україні

Нагадаємо, асоціація “Свинарі України” впровадила проєкт із відновлення перерваних війною ланцюгів постачання на вітчизняному ринку свинини. Така підтримка для українських виробників та переробників здійснюється за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Асоціація “Свинарі України” назвала двадцятку ключових операторів ринку, що забезпечували близько 60% промислової пропозиції свинини та отримувала щонайменше 66% чисельності основних свиноматок в промисловому секторі станом на початок року.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...